REKLAMA
,
Zamek w Krupem może odzyskać część dawnego blasku
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

You are using a gallery with old engine.
Please copy this gallery to use new engine and full Contest Gallery abilities.

Zamek w Krupem zmieni swoje oblicze. Już niedługo przejdzie rewitalizację, dzięki której stanie się jedną z głównych atrakcji turystycznych w regionie.

Gmina Krasnystaw podpisała umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w sprawie finansowania całej inwestycji. Łączny koszt rewitalizacji ruin to 9,95 mln zł. Gmina musi dołożyć ze środków własnych 15 %, czyli 1,5 mln zł. Pierwsze prace modernizacyjne mają ruszyć już w styczniu 2018 roku. Obiekt ma być gotowy rok później w październiku.

Reklama

Dziedziniec, platforma i most

W ramach przygotowanej dokumentacji architektonicznej wykonanej przez pracownię architektoniczną Łukasz Szleper Projekt z Wrocławia przewidziane jest wykonanie restauracji dziedzińca głównego, powstanie tam platforma widokowa, do której będzie prowadził most z odtworzoną bramą wjazdową.Dziedziniec będzie pełnił też funkcję sceny przy realizacji wydarzeń plenerowych m.in. Sobótki, koncertów, kiermaszów i tym podobnych wydarzeń kulturalnych. Z dziedzińca będzie można przejść na basztę narożną, która będzie odtworzona z funkcją wieży widokowej. Rewitalizacja będzie miała za cel również zabezpieczenie murów i sgraffitów umieszczonych na attykach.

Zaplanowano również odtworzenie dwóch komnat w piwnicach zamku z przeznaczeniem na pomieszczenia wystawienniczo – ekspozycyjne z zapleczem sanitarnym, toaletą i pomieszczeniem gospodarczym.

Terem wokół zamku zostanie uporządkowany, powstanie system alejek, ławek ,oświetlenia, uporządkowane zostaną fosy. Zostaną wykonane obrysy murów okalających zamek z narożnymi bastejami oraz zostanie wykonany drugi most prowadzący do dworu Rejów – informuje Gmina.

W ramach inwestycji powstaną przyłącza wodno- kanalizacyjne, elektryczne oraz iluminacja zamku. W ramach zadania przewidziane są również prace archeologiczne.

Zobaczcie wizualizacje:

Napisz komentarz
 • Wolałbym więcej.Utrwalona ruina nie jest ideałem,szczególnie w wypadku tak wyjątkowego obiektu

 • Zawaliście wygląda na tej nocnej wizualizacji

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA