REKLAMA
,
Zamiast chełmskich władz, głos zabrali internauci
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Duże emocje Czytelników wzbudził tekst poświęcony wystąpieniu Stowarzyszenia Inicjatywa Obywatelska „Nasz Chełm” dotyczący zachowania władz miasta wobec skandalu do jakiego doszło w II LO. Dziękujemy za wasze głosy w dyskusji.

Reklama

Dyskusja przybrała jednak zaskakujący kierunek („Władze miasta powinny zabrać głos” ). Okazuje się, że wezwanie stało się dla Czytelników pretekstem do ataku na … Stowarzyszenie:

ddk:

(…) Naszemu Chełmowi wcale nie chodzi o promocję tylko o dokopanie aktualnej władzy bo ich zmarginalizowali a oni mają takich dobrych fachowców Postanowili swoją markę budować na problemach w II LO. Dyrektor Klasura znalazła się w sytuacji w której może czuć się niekomfortowo ale od tego ma procedurę i na końcu drogę sądową. Wracając da Naszego Chełma to organizacja, która nie ma większych szans na wprowadzenie jednego może dwóch radnych ale chciałaby być zagończykiem przeciw Fisz. Nasz Chełm w poprzednich wyborach starał się być forpocztą dla PO w obecnych wyborach jeszcze nie zdecydowali czy PO czy PiS i walą pośrodku

Piotruśpan

„Od ludzi rządzących miastem mamy prawo oczekiwać największej dbałości o jego wizerunek – piszą autorzy.” Oczywiście że mają prawo oczekiwać. Ale żeby tylko Chełm miał takie problemy to by było super. Podejrzewam że mają większe i poważniejsze problemy niż tzw. wizerunek. Akurat w tej sprawie miasto niewiele ma do powiedzenia. Od tego są instytucje rzędowe kuratorium, rzecznik dyscyplinarny itd. I one robią aktualnie swoje, jak czytam!

A co do wizerunku to władze, ok ! Ale tylko władze? A obywatele Miasta Chełm to nie mają obowiązku dbania o wizerunek swojego miasta? A organizacje pozarządowe które w nazwie mają szumną zapowiedz „inicjatywa” obywatelska”- „Nasz Chełm” ! To skoro ” wasz Chełm” to co w tej sprawie zrobiliście? Apelować to każdy idiota potrafi ! To ja w imieniu władz miasta APELUJE do WAS zróbcie coś w tej sprawie ! Zrzucie się, wykupcie jakąś kampanie medialną ,najlepiej ogólnopolską! Noooo zróbcie wreszcie coś konkretnego! A po drugie. Weźcie mi wyjaśnijcie co to znaczy ” większa dbałość o wizerunek ” w tej sprawie! Co to ma być, o co chodzi? Wiecie, czy tak „pleciecie trzy po trzy”! Bo jak podejrzewam to sami nie wiecie o co wam chodzi! Ośmieszacie się tylko w ten sposób!

Ela

Ale skandal! śmieszni jesteście! Zostali już ukarani więc o co wam chodzi ? kim jest to stowarzyszenie? Z czego się utrzymujecie? Może kodowcy jesteście ! Do roboty apeluję się weźcie!!!!!!!!! Samokształcenie na początek WUP wam kasę da 🙂 i do roboty a później apelujcie!

O komentarz poprosiliśmy Joannę Bielecką, prezes zarządu Stowarzyszenia:

Agresywne wypowiedzi internautów nie zaskakują. Można powiedzieć: takie czasy. Są jednak dwie kwestie, nad którymi warto się zastanowić. Po pierwsze: praktycznie nie padł żaden głos zawierający refleksję nad tym co się wydarzyło. Wygląda na to, że jako społeczność chcielibyśmy temat zamieść pod dywan. Po drugie wszystkim powątpiewającym w nasze intencje wyjaśniam – nie było i nie jest naszym celem podgrzewanie atmosfery wokół II LO. Uważamy jednak, że władze miasta, które są organem prowadzącym dla tej i pozostałych szkół, powinny jednoznacznie stwierdzić, że będą zapobiegać wybrykom na tle rasistowskim czy działaniom w jakikolwiek sposób dyskryminującym uczniów. Spodziewaliśmy się więc, że usłyszymy raczej apel prezydent Fisz do podległych jej dyrektorów np. o przeprowadzenie specjalnych lekcji wychowawczych poświęconych tym problemom. Reprezentujący nas ludzie głośno i wyraźnie zapewnią mieszkańców, że nie pochwalają podobnych zachowań. Niestety nic takiego się nie stało.

Wbrew żądaniom internautów nie możemy w tym działaniu zastąpić władz miasta. Są to ich wyłączne kompetencje i odpowiedzialność. Organizacje pozarządowe mogą tylko zwracać władzy uwagę na istniejące problemy i właśnie apelować o podejmowanie koniecznych działań. Nie chcemy i nikogo nie atakujemy. Zwracamy uwagę na to co dzieje się u nas, w naszym mieście. Dotyczy nas wszystkich.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Temat zdechł,szkoda

  No votes yet.
  Please wait...
 • Piotruspan.Dwa tematy rasizm i prawo.Rasizm,to w ostatnich latach temat rosnący,i czy edukacja weszła na ten temat do szkół,ktoś o tym wie?A to byłoby wejście uprzedzajace.Wiecie jak często w naszych okolicach ludzie źle odnoszą się np.do Ukraińców,to czy można być zaskoczonym,że do „opalonego” też coś będzie nie tak?A prawo,ile % ludzi zna podstawowe procedury prawne,dlaczego ten temat nie wszedł do szkół.Pomoc prawna jest godna pochwały,ale brak edukacji prawnej,to trochę jak brak nauki alfabetu.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Do „Czytelnik” ! Och, jak miło porozmawiać z kimś wykształconym „ponadpodstwowo”! Miło że zaciekawiłem i „za wyjątek”. Przykro że rozczarowałem . Niestety nie ma ideałów! Przyznam że nie rozumiem. Poziom szkoły podstawowej który sądzi że wszystko wie o przepisach prawa? To jakaś bzdura. Pokaż mi takiego absolwenta szkoły podstawowej który tak sądzi, że tak wiele wie. Widocznie nie skończyłem nawet szkoły podstawowej , bo ja tak nie sądzę i tyle nie wiem. Raczej są mi bliskie kwestie techniczne, niż prawne! No i muszę powiedzieć, jako absolwent szkoły podstawowej i o takowej umysłowości, że jestem rozczarowanym jeszcze głębiej.Chełm nie jest monarchią absolutną a Nasz Chełm królem? Wtedy wszystko by było proste. To czym lub kim jest nasz Chełm i co może? Jak nic nie może to po co się pcha? A ta wypowiedz pani B. cytuję „Po drugie wszystkim powątpiewającym w nasze intencje wyjaśniam – nie było i nie jest naszym celem podgrzewanie atmosfery wokół II LO „. To jakie były te intencje? Reszta to tautologia -„masło maślane”. Równie dobrze można apelować do władz ” żeby stwierdziły że będą zapobiegać wszystkim wypadkom drogowym i wszystkim przestępstwom itd . Nie tylko w Chełmie, ale na całym świecie. Bo dlaczego Nie? Jakieś lepsze i mądrzejsze pomysły poproszę! Nie róbcie z nas ( czytelników) idiotów! Zresztą szkoda gadać i tak nikt , lub niewielu to czyta!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Len,my musimy się zabrać do roboty,obecna ekipa i partyjniacy prochu nie wymyślą.Okna przy nich mogą być otwarte,to nie orły,nie wyleca.Ale jest wśród nas wystarczająco dużo ludzi,którzy,jeżeli zbiorą się na odwagę,to uczynią cud.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Dokładnie chodzi o status II LO i zawieszenie Dyrektorki. Szkolnictwo nam się lasuje traci twarz i nic się samo nie naprawi. Władza zamiata pod dywan. My Chełmianie musimy okeślić dobrego imienia szkolnictwa TUTAJ.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Ale i afera,i zawieszenie.To fakty

  No votes yet.
  Please wait...
 • Klasyka Internetu w Chełmie – ludzie nawet nie umieją poprawnie stawiać znaków interpunkcyjnych. Takich wypowiedzi już nie czytam. Z ciekawości zrobiłem wyjątek – dla wypowiedzi pana „Piotruśpan” i kolejny raz rozczarowanie. Argumenty pana Piotrusia są argumentami na poziomie ucznia szkoły podstawowej, który sądzi że wszystko wie o przepisach prawa. To nie jest monarchia absolutna, a Nasz Chełm nie jest królem, aby wszystko mógł zrobić i uważam, że postąpił adekwatnie.
  A co do afery to nie o aferę rasistowską chodziło, tylko o zawieszenie w prawach dyrektora, co zbiegło się z aferą medialną, ale to zdanie kieruję do pana ddk.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Ddk,komentować zawsze łatwiej,niż przedstawić własną koncepcję,a problem jest.Problem też nasz,nadgraniczny.Bywa,że widzę jak traktowani są nasi sasiedzi,Ukraińcy.Nie jestem jakimś filo ukraincem,ale jest mi wstyd.Czy w jakiejś szkole odbywają się czasem lekcje na temat stosunku do „innych”?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Nie sposób zrozumiec o co chodzi Pani Bieleckiej. Jeżeli chodzi o zachowania rasistowskie w II LO to już chyba wszystko wszyscy zrozumieli poza Naszym Chełmem 😉
  Jeżeli chce Pani Bielecka bronić zawieszoną dyrektor II LO to skuteczniejsze będzie przedstawienie własnego stanowiska w tej sprawie niż dopominanie się innych o takie opinie.
  Nikt nie ma tu powodów do agresji, bo o co? Życzę miłego dnia 🙂

  No votes yet.
  Please wait...
 • Bycie opozycją jest trudne,obecnej opozycji w Radzie Miasta to nie wychodzi,ale Nasz Chełm też nie błyszczy.Nie wiele ponad 7 miesięcy do wyborów,a gdzie choćby zarys planu ratowania Chełma.Media i internauci was nie lubią,trudno,ale trzeba próbować.Teraz walka nie o kilka miejsc w RM,a o przyszłość naszego miasta.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA