REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Zamiast chełmskich władz, głos zabrali internauci
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Duże emocje Czytelników wzbudził tekst poświęcony wystąpieniu Stowarzyszenia Inicjatywa Obywatelska „Nasz Chełm” dotyczący zachowania władz miasta wobec skandalu do jakiego doszło w II LO. Dziękujemy za wasze głosy w dyskusji.

Reklama

Dyskusja przybrała jednak zaskakujący kierunek (“Władze miasta powinny zabrać głos” ). Okazuje się, że wezwanie stało się dla Czytelników pretekstem do ataku na … Stowarzyszenie:

ddk:

(…) Naszemu Chełmowi wcale nie chodzi o promocję tylko o dokopanie aktualnej władzy bo ich zmarginalizowali a oni mają takich dobrych fachowców Postanowili swoją markę budować na problemach w II LO. Dyrektor Klasura znalazła się w sytuacji w której może czuć się niekomfortowo ale od tego ma procedurę i na końcu drogę sądową. Wracając da Naszego Chełma to organizacja, która nie ma większych szans na wprowadzenie jednego może dwóch radnych ale chciałaby być zagończykiem przeciw Fisz. Nasz Chełm w poprzednich wyborach starał się być forpocztą dla PO w obecnych wyborach jeszcze nie zdecydowali czy PO czy PiS i walą pośrodku

Piotruśpan

“Od ludzi rządzących miastem mamy prawo oczekiwać największej dbałości o jego wizerunek – piszą autorzy.” Oczywiście że mają prawo oczekiwać. Ale żeby tylko Chełm miał takie problemy to by było super. Podejrzewam że mają większe i poważniejsze problemy niż tzw. wizerunek. Akurat w tej sprawie miasto niewiele ma do powiedzenia. Od tego są instytucje rzędowe kuratorium, rzecznik dyscyplinarny itd. I one robią aktualnie swoje, jak czytam!

A co do wizerunku to władze, ok ! Ale tylko władze? A obywatele Miasta Chełm to nie mają obowiązku dbania o wizerunek swojego miasta? A organizacje pozarządowe które w nazwie mają szumną zapowiedz „inicjatywa” obywatelska”- „Nasz Chełm” ! To skoro ” wasz Chełm” to co w tej sprawie zrobiliście? Apelować to każdy idiota potrafi ! To ja w imieniu władz miasta APELUJE do WAS zróbcie coś w tej sprawie ! Zrzucie się, wykupcie jakąś kampanie medialną ,najlepiej ogólnopolską! Noooo zróbcie wreszcie coś konkretnego! A po drugie. Weźcie mi wyjaśnijcie co to znaczy ” większa dbałość o wizerunek ” w tej sprawie! Co to ma być, o co chodzi? Wiecie, czy tak „pleciecie trzy po trzy”! Bo jak podejrzewam to sami nie wiecie o co wam chodzi! Ośmieszacie się tylko w ten sposób!

Ela

Ale skandal! śmieszni jesteście! Zostali już ukarani więc o co wam chodzi ? kim jest to stowarzyszenie? Z czego się utrzymujecie? Może kodowcy jesteście ! Do roboty apeluję się weźcie!!!!!!!!! Samokształcenie na początek WUP wam kasę da 🙂 i do roboty a później apelujcie!

O komentarz poprosiliśmy Joannę Bielecką, prezes zarządu Stowarzyszenia:

Agresywne wypowiedzi internautów nie zaskakują. Można powiedzieć: takie czasy. Są jednak dwie kwestie, nad którymi warto się zastanowić. Po pierwsze: praktycznie nie padł żaden głos zawierający refleksję nad tym co się wydarzyło. Wygląda na to, że jako społeczność chcielibyśmy temat zamieść pod dywan. Po drugie wszystkim powątpiewającym w nasze intencje wyjaśniam – nie było i nie jest naszym celem podgrzewanie atmosfery wokół II LO. Uważamy jednak, że władze miasta, które są organem prowadzącym dla tej i pozostałych szkół, powinny jednoznacznie stwierdzić, że będą zapobiegać wybrykom na tle rasistowskim czy działaniom w jakikolwiek sposób dyskryminującym uczniów. Spodziewaliśmy się więc, że usłyszymy raczej apel prezydent Fisz do podległych jej dyrektorów np. o przeprowadzenie specjalnych lekcji wychowawczych poświęconych tym problemom. Reprezentujący nas ludzie głośno i wyraźnie zapewnią mieszkańców, że nie pochwalają podobnych zachowań. Niestety nic takiego się nie stało.

Wbrew żądaniom internautów nie możemy w tym działaniu zastąpić władz miasta. Są to ich wyłączne kompetencje i odpowiedzialność. Organizacje pozarządowe mogą tylko zwracać władzy uwagę na istniejące problemy i właśnie apelować o podejmowanie koniecznych działań. Nie chcemy i nikogo nie atakujemy. Zwracamy uwagę na to co dzieje się u nas, w naszym mieście. Dotyczy nas wszystkich.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Temat zdechł,szkoda

  No votes yet.
  Please wait...
 • Piotruspan.Dwa tematy rasizm i prawo.Rasizm,to w ostatnich latach temat rosnący,i czy edukacja weszła na ten temat do szkół,ktoś o tym wie?A to byłoby wejście uprzedzajace.Wiecie jak często w naszych okolicach ludzie źle odnoszą się np.do Ukraińców,to czy można być zaskoczonym,że do “opalonego” też coś będzie nie tak?A prawo,ile % ludzi zna podstawowe procedury prawne,dlaczego ten temat nie wszedł do szkół.Pomoc prawna jest godna pochwały,ale brak edukacji prawnej,to trochę jak brak nauki alfabetu.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Do “Czytelnik” ! Och, jak miło porozmawiać z kimś wykształconym “ponadpodstwowo”! Miło że zaciekawiłem i “za wyjątek”. Przykro że rozczarowałem . Niestety nie ma ideałów! Przyznam że nie rozumiem. Poziom szkoły podstawowej który sądzi że wszystko wie o przepisach prawa? To jakaś bzdura. Pokaż mi takiego absolwenta szkoły podstawowej który tak sądzi, że tak wiele wie. Widocznie nie skończyłem nawet szkoły podstawowej , bo ja tak nie sądzę i tyle nie wiem. Raczej są mi bliskie kwestie techniczne, niż prawne! No i muszę powiedzieć, jako absolwent szkoły podstawowej i o takowej umysłowości, że jestem rozczarowanym jeszcze głębiej.Chełm nie jest monarchią absolutną a Nasz Chełm królem? Wtedy wszystko by było proste. To czym lub kim jest nasz Chełm i co może? Jak nic nie może to po co się pcha? A ta wypowiedz pani B. cytuję “Po drugie wszystkim powątpiewającym w nasze intencje wyjaśniam – nie było i nie jest naszym celem podgrzewanie atmosfery wokół II LO “. To jakie były te intencje? Reszta to tautologia -“masło maślane”. Równie dobrze można apelować do władz ” żeby stwierdziły że będą zapobiegać wszystkim wypadkom drogowym i wszystkim przestępstwom itd . Nie tylko w Chełmie, ale na całym świecie. Bo dlaczego Nie? Jakieś lepsze i mądrzejsze pomysły poproszę! Nie róbcie z nas ( czytelników) idiotów! Zresztą szkoda gadać i tak nikt , lub niewielu to czyta!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Len,my musimy się zabrać do roboty,obecna ekipa i partyjniacy prochu nie wymyślą.Okna przy nich mogą być otwarte,to nie orły,nie wyleca.Ale jest wśród nas wystarczająco dużo ludzi,którzy,jeżeli zbiorą się na odwagę,to uczynią cud.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Dokładnie chodzi o status II LO i zawieszenie Dyrektorki. Szkolnictwo nam się lasuje traci twarz i nic się samo nie naprawi. Władza zamiata pod dywan. My Chełmianie musimy okeślić dobrego imienia szkolnictwa TUTAJ.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Ale i afera,i zawieszenie.To fakty

  No votes yet.
  Please wait...
 • Klasyka Internetu w Chełmie – ludzie nawet nie umieją poprawnie stawiać znaków interpunkcyjnych. Takich wypowiedzi już nie czytam. Z ciekawości zrobiłem wyjątek – dla wypowiedzi pana “Piotruśpan” i kolejny raz rozczarowanie. Argumenty pana Piotrusia są argumentami na poziomie ucznia szkoły podstawowej, który sądzi że wszystko wie o przepisach prawa. To nie jest monarchia absolutna, a Nasz Chełm nie jest królem, aby wszystko mógł zrobić i uważam, że postąpił adekwatnie.
  A co do afery to nie o aferę rasistowską chodziło, tylko o zawieszenie w prawach dyrektora, co zbiegło się z aferą medialną, ale to zdanie kieruję do pana ddk.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Ddk,komentować zawsze łatwiej,niż przedstawić własną koncepcję,a problem jest.Problem też nasz,nadgraniczny.Bywa,że widzę jak traktowani są nasi sasiedzi,Ukraińcy.Nie jestem jakimś filo ukraincem,ale jest mi wstyd.Czy w jakiejś szkole odbywają się czasem lekcje na temat stosunku do “innych”?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Nie sposób zrozumiec o co chodzi Pani Bieleckiej. Jeżeli chodzi o zachowania rasistowskie w II LO to już chyba wszystko wszyscy zrozumieli poza Naszym Chełmem 😉
  Jeżeli chce Pani Bielecka bronić zawieszoną dyrektor II LO to skuteczniejsze będzie przedstawienie własnego stanowiska w tej sprawie niż dopominanie się innych o takie opinie.
  Nikt nie ma tu powodów do agresji, bo o co? Życzę miłego dnia 🙂

  No votes yet.
  Please wait...
 • Bycie opozycją jest trudne,obecnej opozycji w Radzie Miasta to nie wychodzi,ale Nasz Chełm też nie błyszczy.Nie wiele ponad 7 miesięcy do wyborów,a gdzie choćby zarys planu ratowania Chełma.Media i internauci was nie lubią,trudno,ale trzeba próbować.Teraz walka nie o kilka miejsc w RM,a o przyszłość naszego miasta.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama