REKLAMA
,
Zamiast skrzyżowania, będzie rondo
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uważajcie na skrzyżowaniu ulic Wojsławickiej, 3 Maja i Mościckiego w Chełmie. Sporo tam wykopów, pracują ludzie i maszyny. Co się dzieje? Zobaczcie nasze zdjęcia.

Reklama

Trwają prace drogowe u zbiegu ulic Wojsławickiej, 3 Maja i Mościckiego. Robotnicy rozpoczęli właśnie przebudowę skrzyżowania. Zamiast sprawiającej wielu kierowcom problemy krzyżówki, powstaje bezpieczne i mniej problematyczne rondo.

– Takie rozwiązanie zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i usprawni ruch w tym miejscu – podkreśla Dominik Gil z Gabinetu Prezydenta Miasta.

Skrzyżowanie jest przejezdne we wszystkich kierunkach, ale zrobiło się znacznie ciaśniej. Uważajcie na siebie i na znaki!

To część obwodnicy

Prowadzone obecnie prace stanowią część inwestycji pn. „Budowa Alei 3 Maja wraz z rondem”. Pochłonie ona ponad 5,5 mln złotych. Większość, bo 80 proc. wartości zadania, została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

W ramach zadania powstaje także nowa nitka Alei 3 Maja. Na odcinku od skrzyżowania z Wojsławicką do skrzyżowania przy Vendo Park budowana jest dwupasmowa droga. Ta z kolei będzie częścią przyszłej, południowej obwodnicy Chełma. Więcej na ten temat piszemy m.in. tutaj.

Przy okazji pobudowane zostaną nowe chodniki i ścieżka rowerowa. Trasa zyska nowe oświetlenie, infrastrukturę podziemną oraz oznakowanie.

Wykonawcą inwestycji  jest konsorcjum firm B.G. Construction Sp. z o.o. i PUH Bernadeta Kaleta z Wólki Tarnowskiej. Finału budowy Alei 3 Maja wraz z rondem możemy się spodziewać na początku grudnia br.

Napisz komentarz
 • Całkiem dobry pomyślunek! Gmina Chełm ma znakomite perspektywy rozwoju, nie kisi się jak miasto i co najważniejsze, posiada spore tereny do zagospodarowania. Również i ja radzę to przemyśleć. Może iść za tym nie tylko poprawa standardów dróg.
  Chełm jak widzimy (trwa to systematycznie od dekad), prócz pewnych – rodzących się w straszliwych bólach, nie do końca pewnych działań in plus, wsobnie się degraduje i dusi. Dlaczego? Średnio bystry obserwator da sobie z odpowiedzią radę.

 • Na waszym mmiejscu juz dawno bym tak zrobił. U Kociuby w gminie Chełm to bylibyści na pierwszym miejscu. W Chełmie jesteście na szarym końcu na peryferiach. Na co wy jeszcze czekacie! To juz 10 lat temu powinniści to zrobic, dzisiaj mielibyście piękna droge juz dawno!

 • osiedle pszenna metalową prosi o pomoc

  A kiedy osiedle pszenna metalową będzie utwardzona. Bo w chwili obecnej to jak w XVI wieku błoto płynie jak rynsztokiem kiedyś g… może i na to się uda stegna do fundusz dróg samorządowych. A może pszenna metalową dołączyć do Gminy Chełm. Wójt Kociuba to dopiero wie jak się buduje nie to co młodzież że stolicy przywieziona
  Pozdr

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Na Pokrówkę z przeszkodami
  Na Pokrówkę z przeszkodami
  Rocznicowy prezent prezydenta
  Rocznicowy prezent prezydenta
  Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
  Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Miasto rusza do walki z wirusem
  REKLAMA