REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Zamiast skrzyżowania, będzie rondo
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uważajcie na skrzyżowaniu ulic Wojsławickiej, 3 Maja i Mościckiego w Chełmie. Sporo tam wykopów, pracują ludzie i maszyny. Co się dzieje? Zobaczcie nasze zdjęcia.

Reklama

Trwają prace drogowe u zbiegu ulic Wojsławickiej, 3 Maja i Mościckiego. Robotnicy rozpoczęli właśnie przebudowę skrzyżowania. Zamiast sprawiającej wielu kierowcom problemy krzyżówki, powstaje bezpieczne i mniej problematyczne rondo.

– Takie rozwiązanie zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i usprawni ruch w tym miejscu – podkreśla Dominik Gil z Gabinetu Prezydenta Miasta.

Skrzyżowanie jest przejezdne we wszystkich kierunkach, ale zrobiło się znacznie ciaśniej. Uważajcie na siebie i na znaki!

To część obwodnicy

Prowadzone obecnie prace stanowią część inwestycji pn. „Budowa Alei 3 Maja wraz z rondem”. Pochłonie ona ponad 5,5 mln złotych. Większość, bo 80 proc. wartości zadania, została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

W ramach zadania powstaje także nowa nitka Alei 3 Maja. Na odcinku od skrzyżowania z Wojsławicką do skrzyżowania przy Vendo Park budowana jest dwupasmowa droga. Ta z kolei będzie częścią przyszłej, południowej obwodnicy Chełma. Więcej na ten temat piszemy m.in. tutaj.

Przy okazji pobudowane zostaną nowe chodniki i ścieżka rowerowa. Trasa zyska nowe oświetlenie, infrastrukturę podziemną oraz oznakowanie.

Wykonawcą inwestycji  jest konsorcjum firm B.G. Construction Sp. z o.o. i PUH Bernadeta Kaleta z Wólki Tarnowskiej. Finału budowy Alei 3 Maja wraz z rondem możemy się spodziewać na początku grudnia br.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Całkiem dobry pomyślunek! Gmina Chełm ma znakomite perspektywy rozwoju, nie kisi się jak miasto i co najważniejsze, posiada spore tereny do zagospodarowania. Również i ja radzę to przemyśleć. Może iść za tym nie tylko poprawa standardów dróg.
  Chełm jak widzimy (trwa to systematycznie od dekad), prócz pewnych – rodzących się w straszliwych bólach, nie do końca pewnych działań in plus, wsobnie się degraduje i dusi. Dlaczego? Średnio bystry obserwator da sobie z odpowiedzią radę.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Na waszym mmiejscu juz dawno bym tak zrobił. U Kociuby w gminie Chełm to bylibyści na pierwszym miejscu. W Chełmie jesteście na szarym końcu na peryferiach. Na co wy jeszcze czekacie! To juz 10 lat temu powinniści to zrobic, dzisiaj mielibyście piękna droge juz dawno!

  No votes yet.
  Please wait...
 • osiedle pszenna metalową prosi o pomoc

  A kiedy osiedle pszenna metalową będzie utwardzona. Bo w chwili obecnej to jak w XVI wieku błoto płynie jak rynsztokiem kiedyś g… może i na to się uda stegna do fundusz dróg samorządowych. A może pszenna metalową dołączyć do Gminy Chełm. Wójt Kociuba to dopiero wie jak się buduje nie to co młodzież że stolicy przywieziona
  Pozdr

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama