REKLAMA
,
Zamiast zarobić, straciła 8 tysięcy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmianka na jednym z portali internetowych wystawiła do sprzedaży sukienkę. Jednak zamiast zarobić, straciła ponad 8 tysięcy złotych. Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności przy internetowych transakcjach.

Reklama

Wczoraj (10 stycznia) do dyżurnego komendy zgłosiła się 27-letnia chełmianka i poinformowała o oszustwie internetowym. Z jej relacji wynikało, że wystawiła na portalu ogłoszeniowym do sprzedaży używaną sukienkę. Szybko skontaktowała się z nią osoba, która chciała ją kupić. W tym celu wysłała link do płatności, z którego skorzystała pokrzywdzona.
Logując się do bankowości mobilnej zatwierdziła przesłany jej kod i podała dane swojej karty bankomatowej. To umożliwiło oszustom wypłatę pieniędzy z rachunków bankowych, do których miała dostęp. Łączna suma strat przekroczyła 8 tysięcy złotych.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Przy okazji po raz kolejny apelują o ostrożność przy internetowych transakcjach. Pamiętajmy, aby nie korzystać z przesyłanych nam linków do płatności. Logując się na rachunki bankowe korzystajmy tylko z autoryzowanych stron. Oczekując na wpłatę za sprzedany przedmiot na żadnym etapie transakcji nie powinniśmy podawać danych własnej karty i zatwierdzać kosów autoryzacyjnych.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA