REKLAMA
,
Zamiast zarobić, stracili pieniądze
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pieniądze z rachunków bankowych straciło troje mieszkańców gminy Chełm podczas sprzedaży internetowej. Skorzystali z przysłanych im linków. Jednak zamiast spodziewanej wpłaty, stracili pieniądze.

Reklama

Do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosiły się trzy osoby, które straciły pieniądze z rachunków bankowych. Na popularnym portalu internetowym wystawiły do sprzedaży fotelik samochodowy, odzież i grę.

Schemat działania oszustów był taki sam. Najpierw nawiązali kontakt przez telefoniczny komunikator i zaproponowali płatność przez portal ogłoszeniowy. Następnie przesłali link, w którym pokrzywdzeni podali swoje dane osobowe i dane karty płatniczej. Jednak zamiast wpłaty na konto, nastąpiła wypłata pieniędzy. Wtedy sprzedający zorientowali się, że zostali oszukani. Stracili łącznie blisko 4 tysiące złotych.

To już kolejne zgłoszenia tego typu oszustw, do których doszło w ostatnim czasie. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności przy internetowych transakcjach. Przede wszystkim pamiętajmy, że jako sprzedający nigdy nie podajemy danych karty bankomatowej do odebrania płatności.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA