REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Zamiast zarobku – dotkliwa strata
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Ponad 18 tysięcy złotych stracił 35-latek, który chciał zarobić na internetowej inwestycji w walutę. Zainstalował specjalny program umożliwiający zdalną obsługę pulpitu, udostępnił dane karty płatniczej i zdjęcie dowodu osobistego. To oszustom wystarczyło. 

Reklama

W miniony weekend do policjantów z Chełma zgłosił się 35-letni mieszkaniec naszego powiatu. Poinformował, że wpłacił blisko 800 złotych, bo chciał zarobić na inwestycji walutowej. Przeglądając strony internetowe, zainteresował się ogłoszeniem o możliwości zysku w dolarach amerykańskich. W tej sprawie skontaktowała się z nim osoba, która przejęła inicjatywę i miała nauczyć go tajników tego typu transakcji.

Mężczyzna za namową “doradcy”, zainstalował w program umożliwiający zdalną obsługę pulpitu. Podał też dane do karty płatniczej i przesłał zdjęcia swojego dowodu osobistego. W ten sposób, mając dostęp do bankowości elektronicznej, oszuści wypłacili z jego rachunku ponad 18 tysięcy złotych, zaciągając wcześniej na jego konto kredyty.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i ostrożność przy wszelkich transakcjach. Pamiętajmy, nie należy udostępniać naszych danych do logowania w bankowości mobilnej, ani haseł do kont. Dane karty płatniczej też musimy chronić. Zdjęcia czy skany dowodu osobistego, przekazane innym osobom, mogą posłużyć oszustom do zaciągania zobowiązań finansowych. Nie powinniśmy też instalować dodatkowych, nieznanych programów na urządzeniach, z których logujemy się do banku.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama