REKLAMA
,
Zamknęli szulernię
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Siedem automatów do gier hazardowych zabezpieczono w Chełmie. Nielegalny punkt rozrywki mieścił się w jednej z chełmskich firm.

Reklama
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Dołhobyczowa wspólnie z funkcjonariuszami KAS z Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Lublinie prowadzili działania kontrolne. Chodziło m.in. o zwalczanie przestępczości hazardowej. Jednym ze skontrolowanych punktów był lokal w Chełmie. Mundurowi mieli podejrzenia, że może tam działać nielegalny salon gier. Tymczasem szyld lokalu sugerował całkiem inną działalność gospodarczą.W pomieszczeniu funkcjonariusze ujawnili aż siedem automatów. Służyły do gier i wypłacały pieniądze za ewentualne wygrane. W lokalu było dwóch graczy i pracownik obsługi. Wszyscy zostali przesłuchani.

Automaty o wartości około 84 tys. złotych zabezpieczono jako dowód w sprawie karnej skarbowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli też zeszyt z zapiskami dotyczącymi rozgrywanych gier. Dalsze czynności procesowe prowadzą funkcjonariusze KAS z Działu Dochodzeniowo-Śledczego w Lublinie. Ustalają m.in. kto jest odpowiedzialny za organizowanie nielegalnego hazardu.

Za prowadzenie tego typu działalności grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat. Organizatorowi nielegalnych gier, a także właścicielowi lokalu, grozi również kara administracyjna – sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA