REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Zamykają Tesco w Chełmie
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Salling Group, właściciel sieci dyskontów Netto, planuje zamknięcie około 50 sklepów w całej Polsce, które odkupił od Tesco. Na liście jest sklep w Chełmie.

Reklama

W połowie minionego roku informowaliśmy,  że Salling Group – duńska grupa detaliczna, będąca właścicielem Netto Polska – podpisała umowę z brytyjskim detalistą Tesco w sprawie przejęcia polskiej działalności. Duńczycy kupili od Tesco dwa magazyny oraz 301 sklepów, w tym w ten Chełmie.

Nowy właściciel zapewniał wówczas, że pracownicy nie mają powodów do obaw o swoją przyszłość – zostaną przeniesieni do nowego pracodawcy. Tymczasem, jak podaje portal dlahandlu, Salling Group zdecydowała o zamknięciu ponad 50 z 301 przejętych sklepów. Łączy się to z przeprowadzeniem zwolnień grupowych.  Liczba zwalnianych pracowników w skali kraju to blisko 3 tys. osób.

Wśród zamykanych sklepów są trzy z naszego regiony. To sklepy w Chełmie, Zakręciu koło Krasnegostawu i w Radzyniu Podlaskim.

Jak informują związki zawodowe, przyczyną zwolnień grupowych jest:
– zmiana struktur organizacyjnych skutkującą redukcją określonych stanowisk oraz koniecznością redukcji zatrudnienia na tych stanowiskach, jak i likwidacją określonych stanowisk w sklepach oraz centrum dystrybucyjnym spowodowanych zaprzestaniem lub uproszczeniem określonych procesów, dostosowaniem struktur w okresie transformacji firmy oraz przyczynami ekonomicznymi;
– dostosowanie struktur zatrudnienia w sklepach oraz centrum dystrybucyjnym w związku z nowym modelem operacyjnym.

Mówiąc krótko, zamykane są te placówki, które są po prostu zbyt duże, by mogły zostać przekształcone w dyskonty Netto.

Zwolnienia grupowe rozpoczęły się w lipcu tego roku i potrwają do końca marca 2022 roku.

Rating: 1.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama