REKLAMA
,
Zapłacą za bazgroły
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dwóch 25-latków zatrzymali chełmscy policjanci, bo podejrzewają, że to oni pomalowali farbą elewacje kilkunastu budynków w mieście. Straty wynoszą prawie 15 tysięcy złotych. 

Reklama

Ostatnio na terenie Chełma doszło do kilku zdarzeń, w których nieznani sprawcy niszczyli budynki mieszkalne i handlowo-usługowe. Na obiektach pojawiły się napisy graffiti, chociaż lepszym określeniem byłoby bazgroły. Sprawą zajęli się policjanci kryminalni. Zatrzymali i rozliczyli do tych spraw dwóch 25-letnich mieszkańców Chełma.

Mężczyźni dawali upust swojej twórczej pasji na terenie dwóch osiedli w mieście. Jeden z nich „ozdobił” osiem budynków mieszkalnych i usługowo-handlowych. Drugi potraktował sprayem pięć takich obiektów. Napisy nanoszone były nie tylko na elewacjach ścian, ale też na balkonach i drzwiach klatek schodowych. Jeden widniał również na banerze reklamowym.
Chociaż sprawcy działali osobno, to w rozmowie z policjantami obaj swoje zachowanie tłumaczyli tak samo: wypitym wcześniej alkoholem.

Pokrzywdzeni oszacowali łączną wartość strat na kwotę blisko 15 tysięcy złotych. Obaj 25-latkowie usłyszeli już zarzuty w tych sprawach. Zniszczenie mienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • A mają tyle forsy,żeby zapłacić odszkodowanie?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA