REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Zapłacimy za parkingi?
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Sprawa płatnych parkingów w Chełmie wydaje się być przesądzona. Tak wynika z wczorajszych rozmów prezydenta z mieszkańcami miasta.

Wczoraj (31 stycznia) odbyły się zapowiadane od dłuższego czasu konsultacje społeczne w sprawie płatnych stref parkowania w Chełmie. Oferta bezpośrednich rozmów z władzami miasta spotkała się z małym zainteresowaniem chełmian. Na sali zasiadło niespełna 30 osób, w tym spora grupa urzędników i dziennikarzy.

Z wystąpienia wiceprezydenta Artura Juszczaka wynika, że sprawa wprowadzenia w Chełmie płatnych parkingów jest w zasadzie przesądzona. Nie nastąpi to od razu. Najpierw miasto musi dokonać wyboru firmy zewnętrznej, która zajęłaby się organizacją i obsługą całego systemu.

Wstępnie zakłada się, że parkomaty działałyby w godzinach 8.00 – 16.00. Pierwszy kwadrans byłby bezpłatny, a pierwsza godzina kosztowałaby około 3 złotych. Przewidywane są abonamenty dla przedsiębiorców. Na podstawie wstępnych (i robionych raczej “na oko”) kalkulacji wynika, że roczne wpływy ze stref płatnego parkowania mogą wynieść 1- 2 miliony złotych.  Z tego operator systemu pobierałby 10 proc., a reszta przekazywana byłaby do kasy miasta. Pieniądze byłyby przeznaczane na remonty ulic oraz tworzenie nowych miejsc parkingowych.

Z relacji prezydenta Juszczaka wynika, że pierwszych konkretów dotyczących nowego rozwiązania możemy się spodziewać w połowie tego roku.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Ludziki,rozumiem,że pewnych ludzi nie lubicie,ja też nie,ale czy bardziej merytorycznie nie potraficie?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Bnaszek znalazł sobie murzyna do wykonywania brudnej roboty- ot cała filozofia. Juszczak jest mu przydatny, przestanie to go usunie.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Z tym rządzeniem to teraz nie dojdziesz. Wspomniany wiceprezydent ma już w UM ksywę “cień wielkiego cienia”. W zasadzie ksywa powstała w biurze Pana Prezydenta po wygranych wyborach i szczęściu wyrażonym w uścisku “na misia” obu Panów. Urząd to teraz nix tych którzy czekają na zapowiadane zwolnienia i tzw. “brązowych nosów”. Trudno się wszak nie ubrudzić od włażenia tam gdzie słońce nie dochodzi. Szarą eminencją stała się niejaka pani Emilia nazywana “uchem prezesa” (zainteresowani wiedzą doskonale o kogo chodzi). Sumując, wygrał Pan Banaszek a wydaje się, że niestety dalej rządzi uklad.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Juszczak powiedział, Juszczak przedstawił, zdaniem Juszczaka… To kto tak naprawdę rządzi w tym mieście Pan Prezydent Banaszek czy jakiś Juszczak?

  No votes yet.
  Please wait...
 • To po co Banaszek ośmieszał się stawiając sondaż na FB wystarczyło spytać Juszczaka czy chełmianie chcą płatnych parkingów, haha

  No votes yet.
  Please wait...
 • Pierwsza połowa roku,to za ogólnie,zdaniem wielu to powinien być kwiecień.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *