REKLAMA
,
Zapłacimy za parkingi?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Sprawa płatnych parkingów w Chełmie wydaje się być przesądzona. Tak wynika z wczorajszych rozmów prezydenta z mieszkańcami miasta.

Reklama

Wczoraj (31 stycznia) odbyły się zapowiadane od dłuższego czasu konsultacje społeczne w sprawie płatnych stref parkowania w Chełmie. Oferta bezpośrednich rozmów z władzami miasta spotkała się z małym zainteresowaniem chełmian. Na sali zasiadło niespełna 30 osób, w tym spora grupa urzędników i dziennikarzy.

Z wystąpienia wiceprezydenta Artura Juszczaka wynika, że sprawa wprowadzenia w Chełmie płatnych parkingów jest w zasadzie przesądzona. Nie nastąpi to od razu. Najpierw miasto musi dokonać wyboru firmy zewnętrznej, która zajęłaby się organizacją i obsługą całego systemu.

Wstępnie zakłada się, że parkomaty działałyby w godzinach 8.00 – 16.00. Pierwszy kwadrans byłby bezpłatny, a pierwsza godzina kosztowałaby około 3 złotych. Przewidywane są abonamenty dla przedsiębiorców. Na podstawie wstępnych (i robionych raczej „na oko”) kalkulacji wynika, że roczne wpływy ze stref płatnego parkowania mogą wynieść 1- 2 miliony złotych.  Z tego operator systemu pobierałby 10 proc., a reszta przekazywana byłaby do kasy miasta. Pieniądze byłyby przeznaczane na remonty ulic oraz tworzenie nowych miejsc parkingowych.

Z relacji prezydenta Juszczaka wynika, że pierwszych konkretów dotyczących nowego rozwiązania możemy się spodziewać w połowie tego roku.

Napisz komentarz
 • Ludziki,rozumiem,że pewnych ludzi nie lubicie,ja też nie,ale czy bardziej merytorycznie nie potraficie?

 • Bnaszek znalazł sobie murzyna do wykonywania brudnej roboty- ot cała filozofia. Juszczak jest mu przydatny, przestanie to go usunie.

 • Z tym rządzeniem to teraz nie dojdziesz. Wspomniany wiceprezydent ma już w UM ksywę „cień wielkiego cienia”. W zasadzie ksywa powstała w biurze Pana Prezydenta po wygranych wyborach i szczęściu wyrażonym w uścisku „na misia” obu Panów. Urząd to teraz nix tych którzy czekają na zapowiadane zwolnienia i tzw. „brązowych nosów”. Trudno się wszak nie ubrudzić od włażenia tam gdzie słońce nie dochodzi. Szarą eminencją stała się niejaka pani Emilia nazywana „uchem prezesa” (zainteresowani wiedzą doskonale o kogo chodzi). Sumując, wygrał Pan Banaszek a wydaje się, że niestety dalej rządzi uklad.

 • Juszczak powiedział, Juszczak przedstawił, zdaniem Juszczaka… To kto tak naprawdę rządzi w tym mieście Pan Prezydent Banaszek czy jakiś Juszczak?

 • To po co Banaszek ośmieszał się stawiając sondaż na FB wystarczyło spytać Juszczaka czy chełmianie chcą płatnych parkingów, haha

 • Pierwsza połowa roku,to za ogólnie,zdaniem wielu to powinien być kwiecień.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA