REKLAMA
,
Zaraza na oddziale wewnętrznym
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Kolejny oddział chełmskiego szpitala zaatakowany przez koronawirusa. To Oddział Wewnętrzny, gdzie potwierdzono 10 przypadków zakażenia. To trzeci oddział chełmskiej lecznicy z aktywnym ogniskiem choroby.

Reklama

W ciągu minionej doby Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie zarejestrowała 6 nowych ognisk COVID-19 w naszym regionie. Wśród nich znalazł się  Oddział Wewnętrzny SPWSzS w Chełmie. Ognisko jest w fazie rozwojowej. Do dziś potwierdzono w nim 10 przypadków zakażenia.

To trzeci oddział chełmskiego szpitala, w którym  w ostatnich dniach szerzy się zaraza. Wcześniej ognisko koronawirusa zlokalizowano na SOR, gdzie potwierdzono 8 zakażeń oraz na Oddziale Kardiologii, w którym  potwierdzono 11 osób zakażonych. Więcej na ten temat tutaj.

Oprócz trzech ognisk w szpitalu, na terenie Chełma mamy ogniska w Żłobku Miejskim „Chełmskie Niedźwiadki” oraz w Przedszkolu Miejskim Nr 15.
Wszystkie mają charakter rozwojowy. Łącznie na terenie miasta mamy 75 aktywnych przypadków Covid-19.

Lubelski sanepid podaje, że nowe ogniska zarejestrował w ciągu ostatniej doby w: Centrum Medycyny Rodzinnej w Kraśniku, Urzędzie Miejskim w Opolu Lubelskim, Szpitalu w Białej Podlaskiej, SPWSzS w Chełmie Oddział Wewnętrzny, Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie oraz w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym – Oddział Chorób Wewnętrznych.

Na terenie województwa lubelskiego występuje obecnie 75 aktywnych ognisk (48 w fazie rozwojowej, 16 w fazie stabilnej, 11 w fazie wygaszania).

Napisz komentarz
 • Może napiszecie jaki jest wynik test na covid – 19 Jakuba Banaszka. W czwartek lub piątek robił test. Oczywiście bez kolejki jak zwykły szary człowiek. Mieszkańcy się martwią.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Sybiraków wreszcie przejezdna
  Sybiraków wreszcie przejezdna
  Niewiele unijnej kasy dla Chełma
  Niewiele unijnej kasy dla Chełma
  Półtorej godziny do Stołpia
  Półtorej godziny do Stołpia
  Urząd w czasie zarazy
  Urząd w czasie zarazy
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  REKLAMA