REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Zarejestruj się w bazie dawców szpiku, a może uratujesz komuś życie
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint
Beznazwy-1
Po raz kolejny w naszym mieście prowadzona będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Procedury są szybkie i bezbolesne. Żeby znaleźć się w bazie, wystarczy zgodzić się na pobranie wymazu z jamy ustnej.
 

Chociaż rejestr potencjalnych dawców komórek macierzystych liczy ponad 585 tysięcy osób, to jednak tylko nieliczne z nich mają zgodność z biorcą, która pozwala na przeszczep szpiku. Im większa baza, tym większe szanse na uratowanie komuś życia.
Kolejna edycja akcji “Dwa wymazy & do bazy” zostanie przeprowadzona w najbliższą środę i czwartek (22-23 kwietnia) w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie przy ul. Pocztowej 54 (budynek C) i przy ul. Wojsławickiej 8b w godzinach 11-18.

Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący nie mniej niż 50 kg i o wskaźniku masy ciała nie wyższym niż 40 BMI.

Rejestracja dawców odbywa się za pomocą pałeczek do poboru wymazu z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka. Ta innowacyjna metoda pozwala na samodzielne pobranie wymazu.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*