REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Zasiłek opiekuńczy przedłużony
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Najmłodsze dzieci wróciły wprawdzie do stacjonarnej nauki, ale w razie nieprzewidzianego zamknięcia placówki oświatowej, nadal będzie można korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Świadczenie zostało przedłużone do 23 maja.

Rodzic może otrzymać zasiłek, gdy musi sam zająć się dzieckiem, bo żłobek, przedszkole lub szkoła pozostają zamknięte w związku z Covid-19. Świadczenie przysługuje także, gdy placówka oświatowa nie zapewnia dziecku opieki, gdyż z powodu pandemii działa w ograniczonym zakresie.

Zasiłek można otrzymać na dziecko poniżej 8 roku życia oraz dziecko starsze, jeżeli ma orzeczenie o niepełnosprawności. Świadczenie nie należy się, jeśli potomkiem może zająć się drugi opiekun; np. rodzic, który korzysta z urlopu rodzicielskiego, wychowawczego lub jest bezrobotny.

Do wypłaty dodatkowego zasiłku opiekuńczego potrzebne jest oświadczenie rodzica. Należy je przesłać pracodawcy lub zleceniodawcy. Rodzic, który prowadzi własną firmę, składa dokument w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych – może to zrobić przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Wzór oświadczenia jest na stronie internetowej www.zus.pl.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*