REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Zaszczepią nas w hali sportowej
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

W miejskiej hali sportowej w Chełmie powstaje punkt szczepień powszechnych. Masowe szczepienia ruszą tu prawdopodobnie już na początku przyszłego tygodnia.

Wojewoda lubelski, Lech Sprawka wydał wczoraj (20 kwietnia) decyzje o utworzeniu Punktów Szczepień Powszechnych na Lubelszczyźnie. Powstaje już 20 takich miejsc.
W Chełmie zaszczepią nas w hali sportowej. Punkt organizują właśnie pracownicy MOSiR w administrowanej przez siebie Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Granicznej 2A.

W powiecie chełmskim przygotowywane są dwa punkty: w Kaniem w świetlicy wiejskiej (Kanie 119f) oraz w Wierzbicy w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego przy ul. Pogodnej 8.
W Krasnystawie w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 2 im. B. Głowackiego, przy ul. M. Sobieskiego 5.

Wybór hali sportowej MOSiR w Chełmie wydaje się trafiony. To duży obiekt, w którym można więc tak zorganizować pracę medyków oraz przemieszczanie się pacjentów, by wszyscy byli bezpieczni.

Tak więc stanowiska do szczepień znajdziemy na głównym parkiecie hali. Będzie ich pięć, a każde składać się będzie z dwóch pomieszczeń – punktu szczepień i pomieszczenia dla personelu medycznego. Każde stanowisko będzie odgrodzone od innych ściankami działowymi. Pracownicy MOSiR wykorzystali tu boksy i krzesła, które zwykle służą na imprezach targowych. Tak więc pacjenci i medycy powinni mieć z jednej strony poczucie intymność, a z drugiej – bezpieczeństwo.
Nie bez znaczenia jest też fakt, że hala ma wygodny parking, na którym jednorazowo stanąć może nawet 250 samochodów.

Chełmski punkt szczepień powszechnych zostanie jeszcze w tym tygodniu sprawdzony przez NFZ. A szczepienia ruszą tu prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Czymś tam nas zaszczepią.
  Może jednak Sputnik? ?
  Влади́мир Влади́мирович teraz silnie wkur…ny – нельзя!
  “Komisja Europejska zrezygnuje z dodatkowych 300 milionów dawek szczepionek firm AstraZeneca i Johnson & Johnson, (…) – powiedział Reuterowi wysoki urzędnik UE.”

  No votes yet.
  Please wait...
 • Zakażeń 13936, zgonów 740 nadal wysoka śmiertelność ale zwalnia się ilość wolnych respiratorów.
  Zapowiedzi rządu co strategi są takie że zamierzają coś zrobić.
  I to jest optymistyczna zapowiedź.
  I tyle na dzisiaj.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *