REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Zatrzymano włamywaczy. Jeden z nich był poszukiwany
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Włodawscy kryminalni zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o włamanie do budynku mieszkalnego. Zarzut przedstawiono dwóm mieszkańcom Włodawy.

Mieszkaniec Włodawy powiadomił policję o zaistniałym włamaniu do jego domu.

Policjanci na miejscu ustalili, że sprawca po uprzednim wybiciu szyby dostał się do wnętrza budynku skąd zabrał telefony komórkowe, zegarek, portfel z zawartością pieniędzy, a także inne przedmioty, w tym różne artykuły dziecięce. Łączne straty wyrządzone przestępstwem oszacowano na kwotę ponad 5 tys. zł – informuje Elwira Tadyniewicz, rzecznik włodawskich policjantów.

Prowadzone przez policjantów postępowanie doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców Włodawy, podejrzanych o dokonanie tego przestępstwa.

W efekcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ich miejsca zamieszkania funkcjonariusze znaleźli przedmioty pochodzące z włamania – dodaje Tadyniewicz.

W chwili zatrzymania obydwaj mężczyźni znajdowali się pod znacznym działaniem alkoholu. 32-latek miał w organizmie ponad 3 promile, zaś 36-latek ponad 2 promile, dlatego obydwaj zostali umieszczeni w policyjnym areszcie.

W sobotę mieszkańcom Włodawy zostały przedstawione zarzuty włamania, do których przyznali się. 32-latek po przeprowadzeniu z nim czynności procesowych został przewieziony do Zakładu Karnego gdzie spędzi najbliższe cztery lata. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Z kolei 36-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy, w przeszłości był notowany za podobne przestępstwa.

Teraz o ich dalszym losie zadecyduje Sąd.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*