REKLAMA
,
Zawieszone czynsze dla firm
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Samorząd Miasta Chełm zawiesił opłaty czynszowe dla przedsiębiorców, którzy w związku zagrożeniem koronawirusem zmuszeni byli zamknąć swoje lokale.

Reklama
-Przygotowujemy w Chełmie szerszy pakiet ułatwień dla przedsiębiorców. Decyzje podjąłem po rozmowie z Minister Jadwigą Emilewicz, która mnie do tego zachęciła. Przed prezydenturą blisko współpracowaliśmy. Praca z Minister Emilewicz to dobra szkoła myślenia o przedsiębiorczym państwie – mówi Prezydent Miasta Chełm, Jakub Banaszek.
Ze względu na ograniczenia związane z zagrożeniem epidemiologicznym mali i średni przedsiębiorcy ponoszą straty finansowe. Wielu z nich musiało zamknąć swoją działalność, ale nadal obciążeni są różnymi kosztami.
Dla uzupełnienia rządowego wsparcia przygotowywanego przez Ministerstwo Rozwoju oraz po rozmowie z Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców Adamem Abramowiczem, Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek zdecydował o zwolnieniu z opłat czynszowych za wynajmowaną powierzchnię przedsiębiorców, którzy zamknęli lokale.
Natomiast dla tych przedsiębiorców, którzy ograniczyli swoją działalność, np. restauratorzy dostarczający posiłki tylko na wynos lub dowóz, Prezydent zastosuje ulgi w czynszu. Ich wysokość będzie uzależniona od dochodów.
Zwolnienie ma obowiązywać przez 2-3 miesiące, w zależności od tego, jak rozwijać się będzie sytuacja epidemiologiczna w kraju.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA