REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Zbadaj piersi
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

W środę, 24 lutego, w Chełmie jest okazja bezpłatnie zbadać sobie piersi. Profilaktyka dotyczy pań od 50. do 69. roku życia.

Reklama

Mammobus Narodowego Funduszu Zdrowia zaparkuje w środę, 24 lutego, przy ul. Sybiraków 1 w Chełmie. W godz. 09:00-17:00 będzie okazja wykonać bezpłatne prześwietlenie piersi w technice cyfrowej. Panie mogą się rejestrować pod nr tel. 58 767 34 55 lub 58 767 34 77.

Żeby skorzystać z badania, wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty i ewentualnie wyniki poprzednich mammografii. To zaproszenie dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które przez ostatnie dwa lata nie korzystały z mammografii. Warto się wybrać, bo to szybkie badanie, które trwa zaledwie kilka minut, a może ustrzec przed rakiem piersi.

Mammografia polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich: dwóch projekcji każdej piersi. Promieniowanie, które jest wtedy emitowane, porównywalne jest z tym przy RTG zęba. Za to pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju. Wtedy, kiedy nie są nawet wyczuwalne przez kobietę lub lekarza. A to bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Rak piersi jest niestety najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród Polek. Im wcześniej zostanie wykryty, tym lepsze są wyniki leczenia i większe szanse na pokonanie choroby. Dlatego tak ważna jest profilaktyczna, regularna diagnostyka.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama