REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Zbierali klucze dla „Budzika”
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Czy niepotrzebne klucze mogą jeszcze komuś pomóc? Okazuje się że tak. Pracownicy chełmskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych włączyli się w akcję, która pomoże w zbiórce funduszy na działalność Kliniki „Budzik”.

Reklama

Po inwentaryzacji kluczy zapasowych została nam duża liczba nieprzydatnych kluczy, przeznaczonych na złom. Wtedy zauważyłem plakat dotyczący zbiórki kluczy dla Kliniki „Budzik” – wyjaśnia Robert Klimek, kierownik Inspektoratu ZUS w Chełmie.

Od lipca do września pracownicy chełmskiego ZUS zbierali stare niepotrzebne klucze. Udało się zgromadzić w sumie 4,6 kilograma. We wrześniu przekazali je przedstawicielowi Polskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Serwisów Kluczowych w Chełmie. Nie trafią na złom, ale do artysty, który stworzy z nich rzeźbę. Środki uzyskane ze sprzedaży dzieła zasilą fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?”.

Dzięki wsparciu dobroczyńców fundacji powstała Klinika „Budzik”, czyli pierwszy w Polsce szpital dla dzieci, które po udarach mózgu znajdują się w śpiączce. Ośrodek działa przy Centrum Zdrowia Dziecka. Obecnie fundacja pracuje nad stworzeniem podobnej kliniki dla osób dorosłych. Ma powstać w Warszawie przy szpitalu Bródnowskim.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama