REKLAMA
,
Zbierały „dary”, ukradły staruszkom ponad 2 tys. złotych!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dwie kobiety weszły do domu dwójki staruszków pod pretekstem zbierania darów. Kobiety twierdziły, że są z innego kraju. Oszustki ukradły staruszkom ponad 2 tysiące złotych. 

Reklama

W czwartek dyżurny chełmskiej komendy dostał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy w jednym z domów na terenie gminy Chełm.  – Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że do domu 83-letniego mężczyzny przyszły dwie nieznane mu kobiety. W tym czasie w mieszkaniu przebywała również jego 80-letnia małżonka. Powiedziały, że są z innego kraju i zbierają dary, gdyż są biedne – wyjaśnia Ewa Czyż z chełmskiej komendy policji.

Jak informują mundurowi, jedna z kobiet rozkładała i pokazywał koc, który miała dostać już od kogoś. Po pewnym czasie obie wyszły z mieszkania. Po ich wyjściu para zorientowała się, że została okradziona. Z domu zginęły pieniądze w kwocie 2040 zł, które przechowywali w portfelu schowanym w szafie.

Teraz chełmscy policjanci wyjaśniają sprawę. Mundurowi po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności w podobnych sytuacjach. – Pamiętajmy, że nigdy nie wiemy, jakie intencje ma nieznana osoba, która puka do naszych drzwi. Zastanówmy się, zanim wpuścimy ją do środka – ostrzega Czyż.

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Przyszłość dworca budzi emocje
Przyszłość dworca budzi emocje
Miliony na Plac Łuczkowskiego
Miliony na Plac Łuczkowskiego
Na Jagielońskiej kładą asfalt
Na Jagiellońskiej kładą asfalt
Ostatnie pożegnanie Mikusa
Ostatnie pożegnanie Mikusa
REKLAMA