REKLAMA
,
Zbieramy nakrętki dla Oliwiera
Zbieramy nakrętki dla Oliwiera
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Trzy dni wystarczyło wam na to by na konto Oliwiera wpłynęło kolejne 8 tysięcy złotych. To z jednej strony dużo i rodzina serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom. Z drugiej jednak strony to nadal kropla w morzu potrzeb.

Reklama

Koszt rehabilitacji oszacowany został na 400 tys. zł. Poszukując możliwości finansowych rodzina Oliwera rozpoczęła akcję zbierania plastikowych nakrętek. Wkrótce podamy szczegółowe informacje dotyczące miejsca zbiórki. Jeżeli jednak ktoś już dzisiaj chciałby w ten sposób wesprzeć cierpiące dziecko, powinien skontaktować się za pośrednictwem mediów społecznościowych z panią Dagmarą Kloc.

O małym chełmianinie pisaliśmy kilka dni temu, przypomnijmy jednak: Pięciomiesięczny dzisiaj chłopczyk urodził się z niedorozwojem prawej kości udowej, skróceniem kości, hemimelią łokciową, deformacją zaosiową przedramienia lewego i brakiem IV i V palca u lewej dłoni. Wszystkie te defekty można usunąć bądź zminimalizować dzięki specjalistycznej terapii. Lekarze zapewniają, że są w stanie pomóc dziecku.  Jednak leczenie będzie bardzo skomplikowane i długotrwałe.

Żeby zdobyć taką sumę, rodzice  zdecydowali się na publiczną zbiórkę pieniędzy za pośrednictwem wyspecjalizowanego portalu. Starają się też poruszyć serca ludzi poprzez media. Pomóżmy więc małemu chełmianinowi i przyłączmy się do walki o przyszłość Oliwiera. Wystarczy wejść na stronę internetową i za jej pośrednictwem wpłacić dowolną kwotę.  Dotychczas zrobiło to 569 osób, które wpłaciły 38 356 zł.

O co chodzi w akcji zbierania nakrętek

Do akcji zbierania nakrętek zdążyliśmy już przywyknąć. Z racji faktu, że gromadzące je osoby nie ponoszą żadnych kosztów, ten sposób niesienia pomocy szybko zdobył popularność. Wiele osób, kierując się odruchem serca, zbiera nakrętki, by przekazać je na jakiś szczytny cel. Niekiedy pojawiają się wątpliwości – bo „jak mój worek nakrętek miałby komuś pomóc rozwiązać jego realny problem”? Otóż kwestia zbierania plastikowych nakrętek, choć może rodzić pytania, jest prostsza, niż mogłoby się wydawać. Zebrane nakrętki można sprzedać w punktach skupu surowców wtórnych. Te z kolei sprzedają je firmom, które ponownie je wykorzystują. Plastik z korków od butelek po zmieleniu przerabia się na granulat, który można ponownie wykorzystać w procesie produkcji. (za dziendobry.tvn.pl)

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA