REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Zbliża się jubileuszowe święto chmielarzy
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów czyli Chmielaki Krasnostawskie już w najbliższy weekend. To jubileuszowa 50. edycja imprezy! Wybieracie się?

Reklama

Ten wyjątkowy jubileusz tak naprawdę przypadł w minionym roku. Niestety, pandemia pokrzyżowała plany organizatorom i świętowanie półwiecza Chmielaków trzeba było odłożyć na kolejny rok. Tym razem święto się odbędzie. A Krasnystaw zmieni się nie do poznania już w weekend 20-22 sierpnia.

Chmielaki Krasnostawskie to najstarszy festiwal piwny w Polsce. To przede wszystkim okazja do prezentacji browarów i ich produktów, raczenia się setkami gatunków piwa, ale także ciekawa oferta kulturalna. Wydarzenie ma swoją rangę i rozpoznawalność, a do miasta każdego roku ścigają tysiące miłośników piwa i dobrej zabawy z całej Polski i z zagranicy.
Tutaj też odbywa się Ogólnopolska Sesja Chmielarska oraz największy w Polsce Konsumencki Konkurs Piw. Laur konkursu to powód do dumy dla każdego browaru.

Centrum miasta zostaje na trzy dni wyłączone z ruchu, stając się terenem wielkiej fety na cześć złotego trunku. Wokół Rynku Miejskiego rozrasta się strefa browarów – tych większych i mniejszych, regionalnych. Sporo dzieje się też na urokliwym terenie Dworku Starościńskiego. Uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne wydarzenia muzyczne na dwóch scenach. W tym roku do Krasnegostawu przyjadą z koncertami m.in. Cleo, Małgorzata Ostrowska, Lady Pank czy Jan Ptaszyn Wróblewski.

Wród chmielakowych atrakcji znajdą się również m.in.: spływ kajakowy, rajd rowerowy, zlot paralotniarzy „Chmieloty”, wybory Miss Chmielaków, kiermasz sztuki ludowej,  turniej tańca towarzyskiego i wiele innych.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Laba. Człowiek nie chce się denerwować i innych też – choć jeszcze trochę.
  .
  “Nic nie robić, nie mieć zmartwień
  Chłodne piwko w cieniu pić
  Leżeć w trawie, liczyć chmury…”
  Dalej to już niebardzo.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Co jest? Komentatorzy do boju! Poumieraliście?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama