REKLAMA
,
Zbliża się jubileuszowe święto chmielarzy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów czyli Chmielaki Krasnostawskie już w najbliższy weekend. To jubileuszowa 50. edycja imprezy! Wybieracie się?

Reklama

Ten wyjątkowy jubileusz tak naprawdę przypadł w minionym roku. Niestety, pandemia pokrzyżowała plany organizatorom i świętowanie półwiecza Chmielaków trzeba było odłożyć na kolejny rok. Tym razem święto się odbędzie. A Krasnystaw zmieni się nie do poznania już w weekend 20-22 sierpnia.

Chmielaki Krasnostawskie to najstarszy festiwal piwny w Polsce. To przede wszystkim okazja do prezentacji browarów i ich produktów, raczenia się setkami gatunków piwa, ale także ciekawa oferta kulturalna. Wydarzenie ma swoją rangę i rozpoznawalność, a do miasta każdego roku ścigają tysiące miłośników piwa i dobrej zabawy z całej Polski i z zagranicy.
Tutaj też odbywa się Ogólnopolska Sesja Chmielarska oraz największy w Polsce Konsumencki Konkurs Piw. Laur konkursu to powód do dumy dla każdego browaru.

Centrum miasta zostaje na trzy dni wyłączone z ruchu, stając się terenem wielkiej fety na cześć złotego trunku. Wokół Rynku Miejskiego rozrasta się strefa browarów – tych większych i mniejszych, regionalnych. Sporo dzieje się też na urokliwym terenie Dworku Starościńskiego. Uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne wydarzenia muzyczne na dwóch scenach. W tym roku do Krasnegostawu przyjadą z koncertami m.in. Cleo, Małgorzata Ostrowska, Lady Pank czy Jan Ptaszyn Wróblewski.

Wród chmielakowych atrakcji znajdą się również m.in.: spływ kajakowy, rajd rowerowy, zlot paralotniarzy „Chmieloty”, wybory Miss Chmielaków, kiermasz sztuki ludowej,  turniej tańca towarzyskiego i wiele innych.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Laba. Człowiek nie chce się denerwować i innych też – choć jeszcze trochę.
  .
  „Nic nie robić, nie mieć zmartwień
  Chłodne piwko w cieniu pić
  Leżeć w trawie, liczyć chmury…”
  Dalej to już niebardzo.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Co jest? Komentatorzy do boju! Poumieraliście?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA