REKLAMA
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W sobotę, 4 czerwca w Okunince odbył się Żelazny Triathlon. Pływanie, jazda na rowerze, bieg – połączenie tych konkurencji w triathlon dodaje widowiskowości i powoduje, że ich oglądanie staje się dla kibiców bardzo ciekawe. My przygotowaliśmy dla Was kilka zdjęć. 

Reklama

Głównym organizatorem Żelaznego triathlonu, funkcjonującego wcześniej pod nazwą Żelaznego Biegu jest Starostwo Powiatowe we Włodawie przy współorganizacji stowarzyszenia Leniwce.pl. Duże wsparcie organizacyjne dają również służby mundurowe, ochotnicza straż pożarna, harcerze, Urząd Gminy we Włodawie, Miasto Włodawa, Hydrozagadka – Szkoła Nurkowania z Okuninki.

Żelazny triathlon – idea powstania zawodów

Jak twierdzą organizatorzy, zawody są przypomnieniem bohaterstwa Polskiego Podziemia Antykomunistycznego. Jest to żywa lekcja historii o Żołnierzach Wyklętych, którzy po wojnie zmagali się z komunistycznym totalitaryzmem. Nazwa nawiązuje do ppor. Edwarda Taraszkiewicza „Żelaznego”, legendarnego żołnierza walki z komunistycznym systemem, który zginął w październiku 1951 r. w Zbereżu, walcząc z komunizmem do ostatniego tchu. W triathlonie też mamy do czynienia z walką do ostatniego tchu, do wyczerpania organizmu, jak w przypadku Żołnierzy Wyklętych, którzy, będąc na skraju wytrzymania, walczyli niezłomnie, za wolną Polskę. Drugi powód to chęć pokazania piękna krajobrazów Polesia Lubelskiego, a w szczególności Jeziora Białego.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA