REKLAMA
,
Zielone, a nawet ogrzewane
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmskie przystanki będą nowoczesne, zielone, a niektóre nawet ogrzewane. Prezydent miasta zachęca do dyskusji, jak zmienić oblicze transportu publicznego.

Reklama

Jak już wiecie, we wrześniu tego roku wprowadzamy bezpłatną komunikację na terenie całego miasta – pisze Jakub Banaszek, prezydent Chełma – chcemy zmienić oblicze miejskiego transportu publicznego. Integralną częścią szeroko zakrojonej modernizacji (…) jest również modernizacja infrastruktury towarzyszącej, tj. przystanków.

Na początek miasto ma wymienić co najmniej 35 wiat przystankowych. Zostaną one wyposażone w system informacji pasażerskiej, czyli elektroniczne tablice. Dzięki nim pasażer uzyska informację o godzinie odjazdu lub przyjazdu autobusu.

Niektóre przystanki staną się „zielone”.  A to oznacza, że wiaty otoczone zostaną roślinami. W ten sposób będzie więcej zieleni w pasach drogowych, a w upalne dni wewnątrz przystanku będzie panował przyjemny cień.

Posadzone wokół przystanku rośliny produkują rocznie ok. 10 kg tlenu, poprawiając tym samym jakość powietrza i zmniejszając ilość pyłów zawieszonych oraz innych zanieczyszczeń – argumentuje prezydent.

Co najmniej jeden przystanek, ten przy szpitalu, ma być ogrzewany. Pracować na to będą ogniwa fotowoltaiczne. Zasilą ogrzewanie, a także zapewnią energooszczędne oświetlenie dzięki LED-owym diodom. Latem z kolei taki przystanek będzie mógł być klimatyzowany. 
 
Co sądzicie o tym projekcie? – pyta prezydent i zaprasza do dyskusji. – Które przystanki Waszym zdaniem powinny zostać zmodernizowane w pierwszej kolejności? Jak Waszym zdaniem powinny wyglądać?
 
Docelowo władze miasta chciałyby zmodernizować całą sieć przystanków, ale to wymaga czasu. Tak więc decydujcie, które przystanki powinny być zmieniane w pierwszej kolejności i w jaki sposób?

W linku znajdziecie mapę z przystankami CLA: https://www.rozkladzik.pl/chelm/

 

Napisz komentarz
 • A ja zawsze o forsie – budżet miasta da radę?Jeżeli,to fajnie.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA