REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
"Zielone Miasto Chełm". Masz pomysł na atrakcje?
“Zielone Miasto Chełm”. Masz pomysł na atrakcje?
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

W tym projekcie każdy może być ekspertem. Pomóżmy miejskim urzędnikom w ich pracy nad rozwojem oferty turystycznej Chełma. Masz pomysł na atrakcje?

Od dłuższego czasu informujemy, że nasze miasto ma szansę zdobyć 40 mln zł. Chełm znalazł się wśród 54 miast, które powalczą o dotację z Funduszy Norweskich w ramach programu Rozwój Lokalny. Urzędnicy miejscy cały czas prowadzą konsultacje, które pozwolą udoskonalać koncepcję Nowej Ścieżki Rozwoju.

Co się dzieje w tym tygodniu

Na tapecie mamy turystykę. Eksperci z działu inwestycji, promocji i turystyki omawiają możliwości rozwoju oferty turystycznej naszego miasta. Ale w tym projekcie ekspertem może być każdy z nas. Dlatego Miasto Chełm zaprasza wszystkich do dyskusji..

Wspólnie stworzymy unikatową ofertę Chełma – zachęcają w magistracie.

Nie czekają jednak z założonymi rękami. Jednym z kierunków myślenia jest stworzenie oferty wokół Chełmskich Podziemi Kredowych. To niewątpliwie jedna z naszych  największych atrakcji i to o randze międzynarodowej. Z dotychczasowych analiz wynika, że wie o niej coraz więcej mieszkańców i turystów. Jak więc wykorzystać tę wiedzę i rozbudowywać potencjał turystyczny wokół tego właśnie miejsca?

Urzędnicy sugerują:
Analizując światowe i krajowe trendy na pierwsze miejsce wysuwają się kierunki rozwoju branży oparte o zjawisko adventure (przygoda) i unknown travel (zwiedzanie miejsc nieodkrytych).
Co może więc przyciągnąć potencjalnego turystę do naszego miasta? Jakich atrakcji się spodziewa i co sprawi, że pobyt tutaj na dłużej zapadnie mu w pamięci?
Może wykorzystać technologię rozszerzonej rzeczywistości lub stworzyć grę miejską, czy wzbogacić ofertę podziemi o zajęcia tematyczne (nocna przygoda w podziemiach)? – podpowiada Miasto Chełm i zachęca: – Zaczynamy burzę mózgów? Do dzieła!

Swoje pomysły możecie zgłaszać na kilka sposobów:

  1. Wypełnić kartę pomysłu, która znajduje się na stronie internetowej projektu “Zielone Miasto Chełm”,
  2. Zostawić swój komentarz na profilu FB Miasto Chełm,
  3. Wysłać swój pomysł na adres zielonemiasto@umchelm.pl.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*