REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Zielone światło dla kliniki przy ul. Batorego
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Na minionej sesji Rady Miasta Chełm, radni przyjęli projekt uchwały w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Jest to równoznaczne ze zgodą miasta na budowę kliniki przy ul. Batorego. 

Działka od ponad 15 lat należy do PWSZ w Chełmie. Początkowo miała przeznaczenie na cele dydaktyczne. PWSZ zabiegał od dłuższego czasu, by to przeznaczenie rozszerzyć. Teraz przy ul. Batorego mają powstać cztery kliniki, akademik, hotel dla pacjentów i ich rodzin. Resztę terenu zajmą skwery, mini parki i obszary zielone, oraz mieszkania i obiekty usługowo-handlowe.

O planach PWSZ pisaliśmy na początku czerwca. Przeczytajcie więcej na ten temat. 

Uczelnia planuje rozszerzyć swoją działalność, chce kształcić również na kierunkach medycznych. Klinika będzie miejscem w którym studenci będą mogli odbywać praktyki i nabierać tak potrzebnych umiejętności. Uczelnia deklaruje, że ma już inwestora, który chce rozpocząć budowę. Dzięki uchwale uczelnia może już wdrożyć prace projektowe związane z zagospodarowaniem tego terenu. Wcześniej nie wolno im było wydać na projekty ani złotówki. Jak zapowiadają władze PWSZ, teraz prace powinny ruszyć bardzo sprawnie.

Do sprawy z pewnością jeszcze wrócimy.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
  • A jaka wysokość zabudowy i podobne “drobiazgi”?Czy znowu stodoła Biedrony?

    No votes yet.
    Please wait...
  • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    *