REKLAMA
,
Zielone światło dla obwodnicy Chełma
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zatwierdził do realizacji program budowy obwodnicy Chełma w ciągu drogi ekspresowej S12. Oznacza to, że są pieniądze na prace przygotowawcze dla tej inwestycji.

Obwodnica ma poprawić warunki podróżowania i bezpieczeństwa ruchu. Wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta, poprawi jego płynność i ograniczy negatywne oddziaływania na środowisko. Prace przygotowawcze obejmują opracowanie koncepcji programowej oraz dokumentów niezbędnych do ogłoszenia przetargu. Wykonane zostaną konieczne badania i opracowania geologiczne oraz archeologiczne badania powierzchniowe. Przewiduje się, że sama inwestycja przeprowadzona zostanie w systemie „projektuj i buduj”.

Reklama

Obwodnica Chełma jak i odcinek S12 z Lublina do Dorohuska są bardzo potrzebne dla domknięcia szkieletu komunikacyjnego Polski Wschodniej – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Według planów kierowcy będą mogli skorzystać z obwodnicy w 2024 roku.

Program inwestycji dla budowy odcinka drogi S12 Lublin-Dorohusk został podpisany pod koniec sierpnia 2017 r. Tu rozpoczął się już etap prac przygotowawczych, który obejmuje opracowanie koncepcji programowej w oparciu o decyzję środowiskową oraz przeprowadzenie badań archeologicznych.

Napisz komentarz
 • I co,czy tylko ja widzę niezbyt biało?Inni też myślą.

 • https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/8062/s12-obwodnica-chelma . Z czego wy się cieszycie? Projekt jest realizowany od 2007 roku a zakończenie w 2024! Tempo imponujące!

 • Brawo Pani Beato! 🙂

 • Następne 7 lat oczekiwań.Tempo kosmiczne.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Gospodarcze centrum dla młodych
  Absolutorium dla prezydenta
  Absolutorium dla prezydenta
  Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
  Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
  Waśniewskiego znowu przejezdna
  Raport o stanie Chełma
  REKLAMA