REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Zima przypomni o sobie w weekend
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Zima wraca! Komunikat o drugim stopniu zagrożenia dla woj. lubelskiego wydał IMGW. Ostrzeżenie dotyczy intensywnych opadów śniegu.

Nad Lubelszczyznę opady śniegu nadciągną już dzisiaj, 16 marca, po południu. To nie będzie miły biały puch, ale miejscami dość intensywne, mokre płaty. I tak ma padać aż do godz. 8 w sobotę rano. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść od 10 cm do 20 cm, a lokalnie nawet do 25 cm.

Do tego będzie wiało. Wiatr będzie miał średnią prędkość od 25 km/h do 30 km/h, z porywami do 60 km/h. Dmuchać będzie z północnego wschodu, powodując zawieje i zamiecie śnieżne.

Spadnie też temperatura. To przez mroźne powietrze, które płynie do nas znad Syberii. W nocy w województwach północno-wschodnich i w kotlinach górskich temperatura spadnie poniżej -10°C, na Lubelszczyźnie do około -6°C. Ujemna temperatura powietrza utrzymywać się będzie także w ciągu dnia.

I z taką aurą będziemy mieli do czynienia przez cały weekend i poniedziałek. Jedyna pociecha, że w kolejne dni opady śniegu będą raczej niewielkie.  Dopiero we wtorek temperatura powietrza w ciągu dnia ma podskoczyć do +2°C.

– Miejmy nadzieję, że powrót zimy będzie tylko epizodem. I wiosna już wkrótce ponownie do nas zawita – pociesza Anna Nemec, synoptyk IMGW-PIB.

Trzymamy za słowo!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*