REKLAMA
,
Złodzieje katalizatorów zatrzymani
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wycinali i kradli katalizatory z zaparkowanych samochodów. Ich łupem padło kilkanaście urządzeń o wartości ponad 15 tysięcy złotych. Są już w rękach chełmskich kryminalnych. Przy okazji wpadł też paser.

Reklama

W styczniu tego roku dyżurny chełmskiej komendy otrzymał kilkanaście zgłoszeń dotyczących kradzieży samochodowych katalizatorów. Z  informacji wynikało, że nieznani sprawcy pod osłoną nocy zakradali się pod zaparkowane auta i wycinali z nich katalizatory. Do zdarzeń dochodziło na terenie Chełma, Rejowca i Rejowca Fabrycznego. Pokrzywdzeni oszacowali łączną wartość strat na kwotę ponad 15 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się chełmscy kryminalni. W minioną sobotę (30 stycznia) zatrzymali sprawców. To 19-latek z Chełma i 21-latek z gminy Kamień. W tej sprawie zatrzymany został również 20-letni mieszkaniec gminy Ruda Huta, który skupował skradzione urządzenia. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego kradzież i paserstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Policjanci ustalają, czy mężczyźni mają na koncie więcej podobnych przestępstw.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA