REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Złodzieje katalizatorów zatrzymani
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Wycinali i kradli katalizatory z zaparkowanych samochodów. Ich łupem padło kilkanaście urządzeń o wartości ponad 15 tysięcy złotych. Są już w rękach chełmskich kryminalnych. Przy okazji wpadł też paser.

Reklama

W styczniu tego roku dyżurny chełmskiej komendy otrzymał kilkanaście zgłoszeń dotyczących kradzieży samochodowych katalizatorów. Z  informacji wynikało, że nieznani sprawcy pod osłoną nocy zakradali się pod zaparkowane auta i wycinali z nich katalizatory. Do zdarzeń dochodziło na terenie Chełma, Rejowca i Rejowca Fabrycznego. Pokrzywdzeni oszacowali łączną wartość strat na kwotę ponad 15 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się chełmscy kryminalni. W minioną sobotę (30 stycznia) zatrzymali sprawców. To 19-latek z Chełma i 21-latek z gminy Kamień. W tej sprawie zatrzymany został również 20-letni mieszkaniec gminy Ruda Huta, który skupował skradzione urządzenia. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego kradzież i paserstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Policjanci ustalają, czy mężczyźni mają na koncie więcej podobnych przestępstw.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama