REKLAMA
,
Złodzieje mogą udawać urzędników
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wszyscy narzekamy na ZUS, ale wygląda na to, że ufamy jego pracownikom. Wykorzystują to oszuści. Metoda na „urzędnika” nie znudziła się naciągaczom.

Reklama

Uważajcie podejmując rozmowę telefoniczna z kimś, kto przedstawił się jako pracownik ZUS. Na Lubelszczyźnie pojawiły się już sygnały o naciągaczach, którzy proponowali spotkanie w sprawie dziedziczenia składek emerytalnych. Zdarzyła się nawet próba nawiązania takiego kontaktu przez… domofon.  W innym przypadku doszło do rozmowy telefonicznej z kobietą, która podawała się za ankieterkę ZUS. Wypytywała o jego dane i o oszczędzanie na emeryturę. Trudno powiedzieć, jaki był cel tych prób. Jednak wiadomo, że w obu przypadkach było to bezprawne podawanie się za przedstawicieli ZUS.

To nie pierwszy taki przypadek, dlatego przypominamy: nasi pracownicy nie składają klientom wizyt domowych, żeby rozmawiać o składkach czy emeryturach. Nie telefonują również z pytaniem o dane ani z ofertą doradztwa finansowego. Nie oferują niczego odpłatnie – podkreśla Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Sprawy związane ze składkami ZUS załatwia drogą pocztową, bezpośrednio w swoich placówkach lub przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Pracownicy ZUS odwiedzają ubezpieczonych w domu bez zapowiedzi tylko, gdy kontrolują ich zwolnienia lekarskie. W razie wątpliwości można zweryfikować ich tożsamość, dzwoniąc do Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod nr 22 560 16 00.

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA