REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Zmarł ksiądz zarażony koronawirusem
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Nie żyje ks. kan. Henryk Borzęcki z parafii w Białopolu. Kapłan był pierwszą osobą w powiecie chełmskim, u której potwierdzono zarażenie koronawirusem. Zmarł dziś (24 marca), o godz. 5.30, w szpitalu w Puławach. Miał 68 lat.

Reklama

O śmierci duchownego poinformowała Diecezja Zamojsko-Lubaczowska.

Ksiądz Borzęcki 16 marca trafił na oddział pulmonologiczny chełmskiego szpitala z zapaleniem płuc. Tam został przebadany także pod kątem koronawirusa i wynik testu okazał się pozytywny. W czwartek 19 marca kapłana w stanie ciężkim przewieziono do szpitala zakaznego w Puławach.

Początkowo przypuszczano, że ksiądz zaraził się od uczestniczki pogrzebu (9 marca), która niedawno wróciła z Włoch. Tego dnia na terenie gminy proboszcz odprawił dwa pogrzeby. Kobieta została przebadana pod kątem koronawirusa, ale zakażenia nie stwierdzono ani u niej, ani u jej matki.

Ks. Henryk Borzęcki urodził się 20 lutego 1952 r. w Lubartowie. Święcenia kapłańskie otrzymał w Katedrze Lubelskiej z rąk Biskupa Lubelskiego Bolesława Pylaka – 14 czerwca 1981 r.

Posługiwał duszpastersko kolejno w: Józefowie, Dzierzkowicach, Wilkowie, Lublinie w parafii św. Józefa, Siedliszczu, a od lutego 1991 r. był proboszczem parafii w Białopolu.

Aktualizacja (26 marca):

Jak podaje Diecezja Zamojsko-Lubaczowska, zgodnie z wolą Rodziny i Najbliższych śp. ks. Henryka Borzęckiego, urna z Jego prochami zostanie złożona w grobie dopiero w czasie, gdy ustanie zagrożenie związane z epidemią koronawirusa.

Msza święta żałobna w intencji śp. ks. Henryka w kościele parafialnym pw. MB Częstochowskiej w Białopolu będzie odprawiona w najbliższym możliwym terminie (zostanie on odpowiednio wcześnie podany do wiadomości) z zachowaniem wszelkich aktualnie obowiązujących zaleceń władz państwowych i kościelnych.

Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek prosi kapłanów, aby już teraz sprawowali Msze święte w intencji śp. ks. Henryka w swoich parafiach, a wiernych wzywa do gorącej modlitwy za Zmarłego Kapłana oraz szczególnie za Wspólnotę Parafialną w Białopolu, której Ksiądz przez prawie 30 lat posługiwał jako proboszcz.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama