REKLAMA
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Reklama

W Sawinie odbył się VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powiecie Chełmskim. Przystąpiło do niego 15 drużyn.

Konkurs został zorganizowany przez Oddział Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Chełmie przy współudziale Starostwa Powiatowego w Chełmie, Urzędu Gminy Sawin oraz Zespołu Szkół w Sawinie. Do konkursu przystąpiło 15 trzyosobowych drużyn ze szkół powiatu chełmskiego.
Rywalizacja prowadzona była w  dwóch kategoriach wiekowych, a konkurs składał się z trzech części – testu obejmującego zagadnienia związane z geografią, historią i przyrodą powiatu chełmskiego, rozpoznawania zabytków na zdjęciach oraz zadania z mapą.
W pionie szkół podstawowych najwięcej punktów zdobyli:

Magda Sobolewska, Monika Spodniewska (obie z MDK w Chełmie), Patrycja Powaga, Mikołaj Kloc (oboje z SP w Sawinie) oraz Karolina Haponiuk i Konrad Oliferuk (SP w Czułczycach). Drużynowo zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Sawinie, przed  Szkołą Podstawową w Czułczycach,  drużyną z MDK w Chełmie, Szkołą Podstawową w Wierzbicy, Szkołą Podstawową w Bukowie Wielkiej, Szkołą Podstawową w Żółtańcach, Szkołę Podstawową w Wólce Petryłowskiej, Szkołą Podstawową w Strupinie Dużym oraz Pierwszą Społeczną Szkołą Podstawową w Chełmie.
W kategorii  gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła  Aleksandra Starzomska z MDK w Chełmie, a kolejne miejsca zajęli Alicja Siatka (MDK Chełm), Zuzanna Kloc (Gimnazjum w Sawinie), Adrianna Zając (MDK Chełm), Natalia Hanczaruk (Gimnazjum w Wierzbicy) oraz Natalia Wrona (Gimnazjum w Sawinie).

Drużynowo w tej kategorii zdecydowane zwycięstwo odniósł Klub Turystyczny „MłoDziK” z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie wyprzedzając Gimnazjum w Sawinie, Gimnazjum w Wierzbicy, Gimnazjum w Strupinie Dużym, Zespół Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie oraz drużynę z IV LO w Chełmie.

Nagrody w postaci sprzętu turystycznego i sportowego ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Chełmie wręczali przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Oddziału PTSM w Chełmie, Urzędu Gminy w Sawinie oraz dyrekcja Zespołu Szkół w Sawinie.
Uczestnicy konkursu mieli okazję zapoznać sie z historią Sawina oraz zwiedzić ciekawe obiekty tej miejscowości jak barokowy kościół, dzwonnicę, dawny przytułek, pomnik Powstania Styczniowego, rynek z pomnikiem AK.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA