REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

008

Zdjęcie 1 z 15

W Sawinie odbył się VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powiecie Chełmskim. Przystąpiło do niego 15 drużyn.

Konkurs został zorganizowany przez Oddział Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Chełmie przy współudziale Starostwa Powiatowego w Chełmie, Urzędu Gminy Sawin oraz Zespołu Szkół w Sawinie. Do konkursu przystąpiło 15 trzyosobowych drużyn ze szkół powiatu chełmskiego.
Rywalizacja prowadzona była w  dwóch kategoriach wiekowych, a konkurs składał się z trzech części – testu obejmującego zagadnienia związane z geografią, historią i przyrodą powiatu chełmskiego, rozpoznawania zabytków na zdjęciach oraz zadania z mapą.
W pionie szkół podstawowych najwięcej punktów zdobyli:

Magda Sobolewska, Monika Spodniewska (obie z MDK w Chełmie), Patrycja Powaga, Mikołaj Kloc (oboje z SP w Sawinie) oraz Karolina Haponiuk i Konrad Oliferuk (SP w Czułczycach). Drużynowo zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Sawinie, przed  Szkołą Podstawową w Czułczycach,  drużyną z MDK w Chełmie, Szkołą Podstawową w Wierzbicy, Szkołą Podstawową w Bukowie Wielkiej, Szkołą Podstawową w Żółtańcach, Szkołę Podstawową w Wólce Petryłowskiej, Szkołą Podstawową w Strupinie Dużym oraz Pierwszą Społeczną Szkołą Podstawową w Chełmie.
W kategorii  gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła  Aleksandra Starzomska z MDK w Chełmie, a kolejne miejsca zajęli Alicja Siatka (MDK Chełm), Zuzanna Kloc (Gimnazjum w Sawinie), Adrianna Zając (MDK Chełm), Natalia Hanczaruk (Gimnazjum w Wierzbicy) oraz Natalia Wrona (Gimnazjum w Sawinie).

Drużynowo w tej kategorii zdecydowane zwycięstwo odniósł Klub Turystyczny „MłoDziK” z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie wyprzedzając Gimnazjum w Sawinie, Gimnazjum w Wierzbicy, Gimnazjum w Strupinie Dużym, Zespół Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie oraz drużynę z IV LO w Chełmie.

Nagrody w postaci sprzętu turystycznego i sportowego ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Chełmie wręczali przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Oddziału PTSM w Chełmie, Urzędu Gminy w Sawinie oraz dyrekcja Zespołu Szkół w Sawinie.
Uczestnicy konkursu mieli okazję zapoznać sie z historią Sawina oraz zwiedzić ciekawe obiekty tej miejscowości jak barokowy kościół, dzwonnicę, dawny przytułek, pomnik Powstania Styczniowego, rynek z pomnikiem AK.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*