REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Znamy oficjalne wyniki. Chełm będzie miał dwóch Posłów
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Znamy oficjalne wyniki PKW. Potwierdzają się nasze wcześniejsze prognozy. Chełm będzie miał dwóch posłów. Annę Dąbrowską-Banaszek z PiS i Krzysztofa Grabczuka z Koalicji Obywatelskiej. Senatorem zostanie Józef Zając. 

Wybory w naszym okręgu (Chełm, Zamość, Biała Podlaska) tak, jak i w kraju wygrało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 59,5%. Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska – 14,8%, trzecie miejsce to PSL Koalicja Polska – 11,86%, następnie Lewica – 6,83%, a na ostatnim miejscu Konfederacja 5,84%. Przełoży się to na następujący podział mandatów: PiS – 8, PO-KO – 2, PSL – 1, SLD – 1.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości:

 1. SASIN Jacek – 91 241 głosów
 2. ZAWIŚLAK Sławomir – 24 346 głosów
 3. DUSZEK Marcin – 16 017 głosów
 4. STEFANIUK Dariusz – 15 070 głosów
 5. DĄBROWSKA-BANASZEK Anna – 13 787 głosów
 6. ZIELIŃSKI Tomasz – 10 207 głosów
 7. HAŁAS Teresa – 8 622 głosy
 8. STRZAŁKA Beata – 7 785 głosów

 

Posłowie Koalicji Obywatelskiej:

 1. HAIDAR Riad – 21 483 głosy
 2. GRABCZUK Krzysztof -15 452 głosy

 

Posłowie PSL Koalicji Polskiej:

 1. SACHAJKO Jarosław – 10 651 głosów

 

Posłowie SLD Lewicy:

 1. PAWŁOWSKA Monika – 12 916 głosów

 

Pełne WYNIKI można znaleźć klikając >TUTAJ<

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Panie Sawa. Mamy przecież taką fabryje potęzną produkująca na zewnątrze- Cementownie . Zamośc takiej nie ma za to ma 3 galerie. I co? Oni mają 50 mln zadłużenia a my 200 mln zł. Sprowadź pan te fabryki, sprobuj a nie tylko gadasz że trzeba!

  No votes yet.
  Please wait...
  • To praca dla władz miasta,za to im płacimy.

   No votes yet.
   Please wait...
   • Na marginesie,mam kilka pomysłów promocji Chełma,ale nie mając dostępu do władzy nie mogę nic.

    No votes yet.
    Please wait...
   • Tak na marinesie także. Panie Sawa to nie prawda że nic Pan nie możesz .
    Możesz Pan zdobyć wladze tak jak każdy może. Mamy demokracje.
    A później to już z górki , tylko realizować pomysły promocyjne nie tylko mając dostep do władzy ale będąc wladzą. Proste.

    No votes yet.
    Please wait...
 • Przypomnijcie bo nie pamiętam co Beata Mazurek zrobiła dla Chełma? Powinna bardzo dużo, bo z tego co pamiętam to jest posłanką ze 12 lat, a od ostatnich kilku jest ważną osobą w PISie. Czyli wszystko mogła zrobić? A ile zrobiła? Ile inwestycji przyszło do Chełma za rządów PIS? Kto stworzy listę inwestycji?

  No votes yet.
  Please wait...
  • Ja przypomne że Raniewicz był “lepszy”. Był przez 3 kadencje 12 lat posłem z Chełma w tym 8 rządziała Platforma . W Chełmie PiS rządzi dopiero rok . I co zrobił dla Chełma Ranewicz, gdzie ta lista? Zobaczymy za 16 lat rządow PiS w Chełmie to wtedy porownamy. 3 kadencje Fisz + 1 kadencja Graczuka w tym 3 kadencje Grabczuka w Urzędzie Marszałkowskim.

   No votes yet.
   Please wait...
  • A dlaczego nie powstała w Chełmie grupa energicznych aktywnych mieszkańców?

   No votes yet.
   Please wait...
 • Roman
  Ale naiwność do kwadratu!!! A co tu obiecał P. Banaszek?
  Sasin? nie słychać od tych ludzi nic konkretnego…….. Jeśli ktoś
  podchodzi do życia wg….. Obiecanki, cacanki, a głupiemu
  radość,,, no to gratuluję dobrego samopoczucia!!!
  Szanowny Panie,,,, z pustego i Salomon nie naleje,,,
  Konkretne działanie Prezydenta to wygrana kampania wyborcza
  P. Dąbrowskiej Banaszek w wyborach parlamentarnych….. Tyle!!!!
  Ci ludzie powinni pracować dla ideii!!!!!

  No votes yet.
  Please wait...
  • mieszkaniec- ochlon i lyknij szklanke mineralnej- dobry jestes w demagogii- to juz wiemy- nie musisz tego powielac-co do Prezydenta -mysle ze powoli jego zalozenia programowe ulegaja realizacji- nie wszystko da sie na wczoraj skoro Ci z prztedwczoraj skrewili spraw. Jest tez szansa ze Grabczuk wezmie sie rzeczywiscie do roboty i to na rzecz Chelma wespol z Prawica i Lewica (chyba ze to co mowil na konferencji prasowej ostatnio to mydlenie oczu wszystkim) bo tworzenie biur poselskich w duzych miastach i klubu odnosnie sciany wschodniej to rozmydlanie dzialanosci – chyba ze sie chce tylko lansowac.Niewiele robil wczesniej niewiele teraz -chyba ze go Panie i z Prawicy i z Lewicy wezma w obroty a wtedy bedzie mögl sie wykazac 🙂 🙂 🙂 inaczej pokaza mu ze jest miglanc. Co do kampanii to jesli odrzucimy wynik Sasina to mwynik Grabczuka blednie a pomimo mniejszej liczby glosow rosnie wynik p-Dabrowskiej-Banaszek

   No votes yet.
   Please wait...
   • Gienek w cuda wierzysz ? Graby to totalna śćiema i obciach. On nic nie zrobił dla Chełma i nic nie zrobi. To tylko taki bajer. Jak to mówią “poseł z Chylina”. Mógł dać kasę dla Chełm jak siedział w województwie i nic nie dał to teraz coś da jak nic nie znaczy i nic nie może. Daj poskój!
    Głosujcie dalej na takie wynalazki typu Raniewcz/ Grabczuk to będziecie dalej chodzili i jeździli po dziurawych ulicach a Chełm będzie tonął w długach!

    No votes yet.
    Please wait...
 • W większości miast w których rządził PIS już tam nie rządzi np. Radom, Biała Podlaska. Czy tam nastąpił cud gospodarczy? Otóż NIE, nikt nam nic nie da. PIS też.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Polityka jest teraz tylko kampanijna,między kampaniami wyborczymi zero roboty,zwykle.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Ludzie,forsa z Warszawy nie załatwi wszystkiego.Problem Chełma podstawowy,to gospodarka,czyli inwestorzy gospodarczy,a tu narazie dość kiepsko.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Panie Sawa pomyliłeś Pan epoki. To za komuny I sekretarz przywoził walizkę pieniędzy z okazji rocznicy PKWN i budowano kolejne fabryki: Cementownie , Fabryke Obuwia w latach 70 -tych na XXX lecie PRL-u czy pożniej Fabryke Domów. Te czasy mineły. Państwo czy władze samorządowe nie inwestują już w cementownie czy fabryki obuwia , nie budują fabryk wedlug swego uznania. To robią prywatni inwestorzy. Rozwój gspododarczy głównie zależy od aktywności i pomysłowośći mieszkańcow danej mejscowości. Przyklad . W Chełmie Agromet zbankrutował a w Biłgoraju wszedł z kapitałem Caterpilar.
   U nas rodzima fabryka mebli Meblotap zankrutowala a w Biłograju fabryka mebli BRW dziala z powodzeniem. To samo z naszymi butami, padły gdy w tym czasie w Polsce powstało kilka innych fabryk obuwia od podstaw. W Zamościu nie ma zadnej wielkiej fabryki w przeciweństwie do Chełma a finansowo stoją lepiej od nas . Sztuka polega więc na czymś innym. Jak masz Pan pretensje to tylko do siebie że nie jesteś przedsięiorczy , nie wybudowałeś pan w Chełmie fabryki nie przyciągnąłeś kapitału, inwestycji itd. A w to miejśce wybierałeś takich hohsztaplerów od rządzenia jak Graczuk i jego klon p. Fisz, czy takich ” naszych” posłow jak Raniewicz itp. Mamy więc to co mamy. Moze się to zmieni a może nie , ale szansa jest w przeciwieństwie do sytuacji gdyby rządził Grabczuk nie ważne ktory lub Fisz do społki z “grabczakami”. Oczywiście cudow nie ma i jak juz to nie stanie się jutro.
   Za wybór przez lata ” idiotow u władzy” trzeba zapłacić! A i ci co teraz są to też nie jest ” zarządzanie z górnej półki”, ale mamy jakiś wybór? Tylko nie mówcie o “grabczaku” tu się zgadzam! To mydłyk.
   To on skasował ostatnią duzą inwestycję na ok 150 mln zł w Chełmie czyli Galerię Chełmską, jak był prezydentem a w Zamościu , Białej powstawały takie inwestycje.
   To jego dawny ” plan na Chełm”. )))))

   No votes yet.
   Please wait...
   • Handel w większości dla mieszkańców Chełma,a tym będzie Galeria Chełm,nie przynosi więcej forsy mieszkańcom Chełma.Padną kolejne sklepy.
    Siła gospodarcza to inwestycje produkcyjne firm,które produkują w większości na potrzeby zewnętrzne.Oczywiście handel czasem też,o ile ludzie z zewnątrz będą znacząco więcej kupować.
    Jeżeli mieszkańcy Chełma nie zarobią więcej,to więcej nie będą mieli za co kupić.
    To oczywiste.

    No votes yet.
    Please wait...
 • Romek a powiedz mi czy widzisz jakąś inną alternatywę niż czekanie? Ktoś tu się ” pcha” do nas z kasą? Czy Sawa albo Grabczuk jakąs kasę mogą nam załatwić? Czy jakiś poseł do tej pory coś nam pomógł jak mógł, np taki Ranewicz jak rządziło PO czy Grabczuk jak był w Sejmiku. Pozostaje czekać cierpliwie. Jedyne to co dobre to to że nie założylismy sobie znowu “pętli na szyję” i nie wybraliśmy Fisz tym razem do spółki z Graczukiem, bo znowu bylibyśmy ” trędowaci” w tym towarzystwie. Poczekamy zobaczymy.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Ja spokojnie czekam na spełnienie obietnic wyborczych Banaszka. Jeżeli spełni chociaż połowę to Chełm odżyje. Teraz jeszcze Sasin dzięki nam został posłem i matka prezydenta… Teraz już jestem pewien, że Chełm ma zapewnioną świetlaną przyszłość. Nikt inny tylko PIS jest w stanie załatwić miliony dla Chełma, wszakże rozdają pieniądze na lewo i prawo. Także Panowie nie ma się o co martwić, wystarczy po prostu czekać… bo przecież ludzie z PISu nie mogą nas oszukać a możliwości mają jak nikt inny.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Chełm odżyje jak inwestorzy się pojawią,prywatni.

   No votes yet.
   Please wait...
 • A Fisz jeszcze istnieje?

  No votes yet.
  Please wait...
  • A Grabczuk coś może oprócz obecanek i pobierania diety poselskiej?

   No votes yet.
   Please wait...
 • Idąc tokiem rozumowania p. Sawy teraz już nie ma przeszkód bo Fisz już chce i współprauje z Grabczukiem.
  Zobaczymy jaki wymierny efekt finasowy bedzie miala ta współpraca dla Chełma. Powinien conajmnije spłacić ten 200 mln
  dług + drugie tyle na drogi i ulice. Zobaczymy za rok o tej porze to juz powinno być 100 mln zł ” zalatwionych” dla Chełma. Czekamy. Na pewno bedzie to tyle co do tej pory czyli zero. A dług będzie tylko rósł, również dług po nim + Fisz.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Mundi,problem w tym,że Fisz nie chciala współpracować,nie miała pozytywnej koncepcji miasta i dlatego Chełm przegrał grube miliony.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Ciekawa teza. Tz. Krszysiu chciał dać ” kupe kasy” dla Chełma a Fisz nie chciała brać.
   Ciekawe co tak naprawdę chcial dać? Czy ” kupe kasy” czy tylko kupe!

   No votes yet.
   Please wait...
   • Problem w tym,że taka kasa dla Chełma mogła być na podstawie porządnie napisanych wniosków o dofinansowanie konkretnych projektów.Inne gminy potrafiły porządnie napisać,Chełm nie.

    No votes yet.
    Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *