REKLAMA
,
Znamy oficjalne wyniki. Chełm będzie miał dwóch Posłów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Znamy oficjalne wyniki PKW. Potwierdzają się nasze wcześniejsze prognozy. Chełm będzie miał dwóch posłów. Annę Dąbrowską-Banaszek z PiS i Krzysztofa Grabczuka z Koalicji Obywatelskiej. Senatorem zostanie Józef Zając. 

Reklama

Wybory w naszym okręgu (Chełm, Zamość, Biała Podlaska) tak, jak i w kraju wygrało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 59,5%. Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska – 14,8%, trzecie miejsce to PSL Koalicja Polska – 11,86%, następnie Lewica – 6,83%, a na ostatnim miejscu Konfederacja 5,84%. Przełoży się to na następujący podział mandatów: PiS – 8, PO-KO – 2, PSL – 1, SLD – 1.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości:

 1. SASIN Jacek – 91 241 głosów
 2. ZAWIŚLAK Sławomir – 24 346 głosów
 3. DUSZEK Marcin – 16 017 głosów
 4. STEFANIUK Dariusz – 15 070 głosów
 5. DĄBROWSKA-BANASZEK Anna – 13 787 głosów
 6. ZIELIŃSKI Tomasz – 10 207 głosów
 7. HAŁAS Teresa – 8 622 głosy
 8. STRZAŁKA Beata – 7 785 głosów

 

Posłowie Koalicji Obywatelskiej:

 1. HAIDAR Riad – 21 483 głosy
 2. GRABCZUK Krzysztof -15 452 głosy

 

Posłowie PSL Koalicji Polskiej:

 1. SACHAJKO Jarosław – 10 651 głosów

 

Posłowie SLD Lewicy:

 1. PAWŁOWSKA Monika – 12 916 głosów

 

Pełne WYNIKI można znaleźć klikając >TUTAJ<

Napisz komentarz
 • Panie Sawa. Mamy przecież taką fabryje potęzną produkująca na zewnątrze- Cementownie . Zamośc takiej nie ma za to ma 3 galerie. I co? Oni mają 50 mln zadłużenia a my 200 mln zł. Sprowadź pan te fabryki, sprobuj a nie tylko gadasz że trzeba!

  • To praca dla władz miasta,za to im płacimy.

   • Na marginesie,mam kilka pomysłów promocji Chełma,ale nie mając dostępu do władzy nie mogę nic.

   • Tak na marinesie także. Panie Sawa to nie prawda że nic Pan nie możesz .
    Możesz Pan zdobyć wladze tak jak każdy może. Mamy demokracje.
    A później to już z górki , tylko realizować pomysły promocyjne nie tylko mając dostep do władzy ale będąc wladzą. Proste.

 • Przypomnijcie bo nie pamiętam co Beata Mazurek zrobiła dla Chełma? Powinna bardzo dużo, bo z tego co pamiętam to jest posłanką ze 12 lat, a od ostatnich kilku jest ważną osobą w PISie. Czyli wszystko mogła zrobić? A ile zrobiła? Ile inwestycji przyszło do Chełma za rządów PIS? Kto stworzy listę inwestycji?

  • Ja przypomne że Raniewicz był „lepszy”. Był przez 3 kadencje 12 lat posłem z Chełma w tym 8 rządziała Platforma . W Chełmie PiS rządzi dopiero rok . I co zrobił dla Chełma Ranewicz, gdzie ta lista? Zobaczymy za 16 lat rządow PiS w Chełmie to wtedy porownamy. 3 kadencje Fisz + 1 kadencja Graczuka w tym 3 kadencje Grabczuka w Urzędzie Marszałkowskim.

  • A dlaczego nie powstała w Chełmie grupa energicznych aktywnych mieszkańców?

 • Roman
  Ale naiwność do kwadratu!!! A co tu obiecał P. Banaszek?
  Sasin? nie słychać od tych ludzi nic konkretnego…….. Jeśli ktoś
  podchodzi do życia wg….. Obiecanki, cacanki, a głupiemu
  radość,,, no to gratuluję dobrego samopoczucia!!!
  Szanowny Panie,,,, z pustego i Salomon nie naleje,,,
  Konkretne działanie Prezydenta to wygrana kampania wyborcza
  P. Dąbrowskiej Banaszek w wyborach parlamentarnych….. Tyle!!!!
  Ci ludzie powinni pracować dla ideii!!!!!

  • mieszkaniec- ochlon i lyknij szklanke mineralnej- dobry jestes w demagogii- to juz wiemy- nie musisz tego powielac-co do Prezydenta -mysle ze powoli jego zalozenia programowe ulegaja realizacji- nie wszystko da sie na wczoraj skoro Ci z prztedwczoraj skrewili spraw. Jest tez szansa ze Grabczuk wezmie sie rzeczywiscie do roboty i to na rzecz Chelma wespol z Prawica i Lewica (chyba ze to co mowil na konferencji prasowej ostatnio to mydlenie oczu wszystkim) bo tworzenie biur poselskich w duzych miastach i klubu odnosnie sciany wschodniej to rozmydlanie dzialanosci – chyba ze sie chce tylko lansowac.Niewiele robil wczesniej niewiele teraz -chyba ze go Panie i z Prawicy i z Lewicy wezma w obroty a wtedy bedzie mögl sie wykazac 🙂 🙂 🙂 inaczej pokaza mu ze jest miglanc. Co do kampanii to jesli odrzucimy wynik Sasina to mwynik Grabczuka blednie a pomimo mniejszej liczby glosow rosnie wynik p-Dabrowskiej-Banaszek

   • Gienek w cuda wierzysz ? Graby to totalna śćiema i obciach. On nic nie zrobił dla Chełma i nic nie zrobi. To tylko taki bajer. Jak to mówią „poseł z Chylina”. Mógł dać kasę dla Chełm jak siedział w województwie i nic nie dał to teraz coś da jak nic nie znaczy i nic nie może. Daj poskój!
    Głosujcie dalej na takie wynalazki typu Raniewcz/ Grabczuk to będziecie dalej chodzili i jeździli po dziurawych ulicach a Chełm będzie tonął w długach!

 • W większości miast w których rządził PIS już tam nie rządzi np. Radom, Biała Podlaska. Czy tam nastąpił cud gospodarczy? Otóż NIE, nikt nam nic nie da. PIS też.

 • Ludzie,forsa z Warszawy nie załatwi wszystkiego.Problem Chełma podstawowy,to gospodarka,czyli inwestorzy gospodarczy,a tu narazie dość kiepsko.

  • Panie Sawa pomyliłeś Pan epoki. To za komuny I sekretarz przywoził walizkę pieniędzy z okazji rocznicy PKWN i budowano kolejne fabryki: Cementownie , Fabryke Obuwia w latach 70 -tych na XXX lecie PRL-u czy pożniej Fabryke Domów. Te czasy mineły. Państwo czy władze samorządowe nie inwestują już w cementownie czy fabryki obuwia , nie budują fabryk wedlug swego uznania. To robią prywatni inwestorzy. Rozwój gspododarczy głównie zależy od aktywności i pomysłowośći mieszkańcow danej mejscowości. Przyklad . W Chełmie Agromet zbankrutował a w Biłgoraju wszedł z kapitałem Caterpilar.
   U nas rodzima fabryka mebli Meblotap zankrutowala a w Biłograju fabryka mebli BRW dziala z powodzeniem. To samo z naszymi butami, padły gdy w tym czasie w Polsce powstało kilka innych fabryk obuwia od podstaw. W Zamościu nie ma zadnej wielkiej fabryki w przeciweństwie do Chełma a finansowo stoją lepiej od nas . Sztuka polega więc na czymś innym. Jak masz Pan pretensje to tylko do siebie że nie jesteś przedsięiorczy , nie wybudowałeś pan w Chełmie fabryki nie przyciągnąłeś kapitału, inwestycji itd. A w to miejśce wybierałeś takich hohsztaplerów od rządzenia jak Graczuk i jego klon p. Fisz, czy takich ” naszych” posłow jak Raniewicz itp. Mamy więc to co mamy. Moze się to zmieni a może nie , ale szansa jest w przeciwieństwie do sytuacji gdyby rządził Grabczuk nie ważne ktory lub Fisz do społki z „grabczakami”. Oczywiście cudow nie ma i jak juz to nie stanie się jutro.
   Za wybór przez lata ” idiotow u władzy” trzeba zapłacić! A i ci co teraz są to też nie jest ” zarządzanie z górnej półki”, ale mamy jakiś wybór? Tylko nie mówcie o „grabczaku” tu się zgadzam! To mydłyk.
   To on skasował ostatnią duzą inwestycję na ok 150 mln zł w Chełmie czyli Galerię Chełmską, jak był prezydentem a w Zamościu , Białej powstawały takie inwestycje.
   To jego dawny ” plan na Chełm”. )))))

   • Handel w większości dla mieszkańców Chełma,a tym będzie Galeria Chełm,nie przynosi więcej forsy mieszkańcom Chełma.Padną kolejne sklepy.
    Siła gospodarcza to inwestycje produkcyjne firm,które produkują w większości na potrzeby zewnętrzne.Oczywiście handel czasem też,o ile ludzie z zewnątrz będą znacząco więcej kupować.
    Jeżeli mieszkańcy Chełma nie zarobią więcej,to więcej nie będą mieli za co kupić.
    To oczywiste.

 • Romek a powiedz mi czy widzisz jakąś inną alternatywę niż czekanie? Ktoś tu się ” pcha” do nas z kasą? Czy Sawa albo Grabczuk jakąs kasę mogą nam załatwić? Czy jakiś poseł do tej pory coś nam pomógł jak mógł, np taki Ranewicz jak rządziło PO czy Grabczuk jak był w Sejmiku. Pozostaje czekać cierpliwie. Jedyne to co dobre to to że nie założylismy sobie znowu „pętli na szyję” i nie wybraliśmy Fisz tym razem do spółki z Graczukiem, bo znowu bylibyśmy ” trędowaci” w tym towarzystwie. Poczekamy zobaczymy.

 • Ja spokojnie czekam na spełnienie obietnic wyborczych Banaszka. Jeżeli spełni chociaż połowę to Chełm odżyje. Teraz jeszcze Sasin dzięki nam został posłem i matka prezydenta… Teraz już jestem pewien, że Chełm ma zapewnioną świetlaną przyszłość. Nikt inny tylko PIS jest w stanie załatwić miliony dla Chełma, wszakże rozdają pieniądze na lewo i prawo. Także Panowie nie ma się o co martwić, wystarczy po prostu czekać… bo przecież ludzie z PISu nie mogą nas oszukać a możliwości mają jak nikt inny.

 • A Fisz jeszcze istnieje?

 • Idąc tokiem rozumowania p. Sawy teraz już nie ma przeszkód bo Fisz już chce i współprauje z Grabczukiem.
  Zobaczymy jaki wymierny efekt finasowy bedzie miala ta współpraca dla Chełma. Powinien conajmnije spłacić ten 200 mln
  dług + drugie tyle na drogi i ulice. Zobaczymy za rok o tej porze to juz powinno być 100 mln zł ” zalatwionych” dla Chełma. Czekamy. Na pewno bedzie to tyle co do tej pory czyli zero. A dług będzie tylko rósł, również dług po nim + Fisz.

 • Mundi,problem w tym,że Fisz nie chciala współpracować,nie miała pozytywnej koncepcji miasta i dlatego Chełm przegrał grube miliony.

  • Ciekawa teza. Tz. Krszysiu chciał dać ” kupe kasy” dla Chełma a Fisz nie chciała brać.
   Ciekawe co tak naprawdę chcial dać? Czy ” kupe kasy” czy tylko kupe!

   • Problem w tym,że taka kasa dla Chełma mogła być na podstawie porządnie napisanych wniosków o dofinansowanie konkretnych projektów.Inne gminy potrafiły porządnie napisać,Chełm nie.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA