REKLAMA
,
Sprawdzian szóstoklasistów w Chełmie. Znamy wyniki!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Sprawdzian szóstoklasistów w Chełmie i nie tylko, odbył się 5 kwietnia 2016 roku. Test składał się z dwóch części. Pierwsza z nich trwała 80 minut. Najpierw uczniowie zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego i matematyki. Później o godz. 11:45 szóstoklasistów czekał egzamin z języka obcego nowożytnego. Ta część potrwała 45 minut.

Reklama

Sprawdzian szóstoklasistów w Chełmie – ranking najlepszych miejskich szkół!

Swój sprawdzian najlepiej spośród miejskich placówek napisali uczniowie z „piątki”. Szkoła Podstawowa nr 5 im. M. Konopnickiej w Chełmie może się poszczycić wysokim, bo 72 procentowym średnim wynikiem. Sprawdzian z języka polskiego uczniowie napisali na 80 procent, z matematyki na 64, a z języka angielskiego na 84 procent.

Drugą szkołą z równie dobrym wynikiem jest „dziesiątka”. Tu uczniowie osiągnęli średni wynik w procentach na pułapie 67 procent. Szóstoklasiści ze szkoły podstawowej nr 10 im. ks. Jerzego Popiełuszki w Chełmie osiągnęli następujące wyniki: z języka polskiego – 77 procent, z matematyki -57 procent, z języka angielskiego 67 procent.

Trzecie miejsce na miejskiej mapie szkół, których uczniowie najlepiej napisali sprawdzian zajmują dwie placówki – Szkoła Podstawowa nr 11 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie i  Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi. Uczniowie z obu szkół średni wynik osiągnęli na poziomie 66 procent.

Podopieczni nauczycieli z „jedenastki” test z języka polskiego napisali na 79 procent, z matematyki na 52 procent, a z języka angielskiego na 80 procent. Uczniowie z „czwórki” z kolei sprawdzian napisali ze średnim wynikiem z języka polskiego na poziomie 75 procent, z matematyki 57 procent, z języka angielskiego 78 procent.

Czwarte miejsce zajmują uczniowie ze szkoły podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie. Uczniowie uzyskali średnią wyników na poziomie 64 procent. Test z języka polskiego napisali ze średnim wynikiem 72 procent, matematykę na poziomie 55 procent, a język angielski ze średnim wynikiem 72 procent.

Na piątej lokacie uplasowała się „trójka”. Uczniowie z tej szkoły sprawdzian napisali ze średnim wynikiem wynoszącym 63 procent. Język polski  – 76 procent, matematykę – 49 procent, język angielski – 69 procent.

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Bolesława Zygmunta Wirskiego zajmuje 6 lokatę. Uczniowie z tej szkoły test napisali na poziomie 61 procent. Sprawdzian poszedł im dość dobrze o czym świadczą średnie wyniki – test z języka polskiego – 73 procent, z matematyki – 49 procent, z angielskiego 70 procent.

Siódme miejsce zajmuje Szkoła Podstawowa nr 7 im. Gen. Wł. Sikorskiego w Chełmie. Uczniowie sprawdzian 6-klasisty napisali ze średnim wynikiem 60 procent. Zdecydowanie najlepiej poszedł im test z języka polskiego – 70 procent, matematyka – 51 procent, język angielski z kolei 68 procent.

Najgorzej sprawdzian poszedł uczniom z „dwójki”. Średni procentowy wynik uczniowie osiągnęli na poziomie 52 procent. Test z języka polskiego napisali ze średnim wynikiem 67 procent, z matematyki 37 procent, z języka angielskiego 59 procent.

Sprawdzian szóstoklasistów w Chełmieszkoły niepubliczne

Wśród szkół niepublicznych najlepsi na terenie Chełma okazali się uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi. Sprawdzian napisali ze średnim wynikiem 85 procent. Język polski – 88 procent, matematyka – 83 procent i język angielski 94 procent.

Niewiele słabsi byli uczniowie ze szkoły społecznej – ci swój test napisali z wynikiem 80 procent. Język polski – 81 procent, matematykę – 80 procent, język angielski – 90 procent.

Trzecie miejsce wśród szkół niepublicznych zajęła Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” z wynikiem 71 procent. Uczniowie z tej placówki test z języka polskiego napisali na poziomie 79 procent, z matematyki 62 procent, a z języka angielskiego ze średnim wynikiem 76 procent.

Co ciekawe, żaden z chełmskich uczniów nie zdecydował się pisać sprawdzianu z innego języka nowożytnego niż język angielski.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA