REKLAMA
,
Sprawdzian szóstoklasistów w Chełmie. Znamy wyniki!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Sprawdzian szóstoklasistów w Chełmie i nie tylko, odbył się 5 kwietnia 2016 roku. Test składał się z dwóch części. Pierwsza z nich trwała 80 minut. Najpierw uczniowie zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego i matematyki. Później o godz. 11:45 szóstoklasistów czekał egzamin z języka obcego nowożytnego. Ta część potrwała 45 minut.

Reklama

Sprawdzian szóstoklasistów w Chełmie – ranking najlepszych miejskich szkół!

Swój sprawdzian najlepiej spośród miejskich placówek napisali uczniowie z „piątki”. Szkoła Podstawowa nr 5 im. M. Konopnickiej w Chełmie może się poszczycić wysokim, bo 72 procentowym średnim wynikiem. Sprawdzian z języka polskiego uczniowie napisali na 80 procent, z matematyki na 64, a z języka angielskiego na 84 procent.

Drugą szkołą z równie dobrym wynikiem jest „dziesiątka”. Tu uczniowie osiągnęli średni wynik w procentach na pułapie 67 procent. Szóstoklasiści ze szkoły podstawowej nr 10 im. ks. Jerzego Popiełuszki w Chełmie osiągnęli następujące wyniki: z języka polskiego – 77 procent, z matematyki -57 procent, z języka angielskiego 67 procent.

Trzecie miejsce na miejskiej mapie szkół, których uczniowie najlepiej napisali sprawdzian zajmują dwie placówki – Szkoła Podstawowa nr 11 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie i  Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi. Uczniowie z obu szkół średni wynik osiągnęli na poziomie 66 procent.

Podopieczni nauczycieli z „jedenastki” test z języka polskiego napisali na 79 procent, z matematyki na 52 procent, a z języka angielskiego na 80 procent. Uczniowie z „czwórki” z kolei sprawdzian napisali ze średnim wynikiem z języka polskiego na poziomie 75 procent, z matematyki 57 procent, z języka angielskiego 78 procent.

Czwarte miejsce zajmują uczniowie ze szkoły podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie. Uczniowie uzyskali średnią wyników na poziomie 64 procent. Test z języka polskiego napisali ze średnim wynikiem 72 procent, matematykę na poziomie 55 procent, a język angielski ze średnim wynikiem 72 procent.

Na piątej lokacie uplasowała się „trójka”. Uczniowie z tej szkoły sprawdzian napisali ze średnim wynikiem wynoszącym 63 procent. Język polski  – 76 procent, matematykę – 49 procent, język angielski – 69 procent.

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Bolesława Zygmunta Wirskiego zajmuje 6 lokatę. Uczniowie z tej szkoły test napisali na poziomie 61 procent. Sprawdzian poszedł im dość dobrze o czym świadczą średnie wyniki – test z języka polskiego – 73 procent, z matematyki – 49 procent, z angielskiego 70 procent.

Siódme miejsce zajmuje Szkoła Podstawowa nr 7 im. Gen. Wł. Sikorskiego w Chełmie. Uczniowie sprawdzian 6-klasisty napisali ze średnim wynikiem 60 procent. Zdecydowanie najlepiej poszedł im test z języka polskiego – 70 procent, matematyka – 51 procent, język angielski z kolei 68 procent.

Najgorzej sprawdzian poszedł uczniom z „dwójki”. Średni procentowy wynik uczniowie osiągnęli na poziomie 52 procent. Test z języka polskiego napisali ze średnim wynikiem 67 procent, z matematyki 37 procent, z języka angielskiego 59 procent.

Sprawdzian szóstoklasistów w Chełmieszkoły niepubliczne

Wśród szkół niepublicznych najlepsi na terenie Chełma okazali się uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi. Sprawdzian napisali ze średnim wynikiem 85 procent. Język polski – 88 procent, matematyka – 83 procent i język angielski 94 procent.

Niewiele słabsi byli uczniowie ze szkoły społecznej – ci swój test napisali z wynikiem 80 procent. Język polski – 81 procent, matematykę – 80 procent, język angielski – 90 procent.

Trzecie miejsce wśród szkół niepublicznych zajęła Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” z wynikiem 71 procent. Uczniowie z tej placówki test z języka polskiego napisali na poziomie 79 procent, z matematyki 62 procent, a z języka angielskiego ze średnim wynikiem 76 procent.

Co ciekawe, żaden z chełmskich uczniów nie zdecydował się pisać sprawdzianu z innego języka nowożytnego niż język angielski.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
Zapal znicz dla medyka
Zapal znicz dla medyka
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
REKLAMA