REKLAMA
,
„Znicz 2019” – podsumowanie akcji
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W województwie lubelskim doszło do 14 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, zaś 15 osób zostało rannych. Policjanci podsumowali akcję „Znicz 2019”.

Reklama

Policyjne działania w ramach akcji Znicz trwały od 31 października do 3 listopada br. W tym roku, tak jak i w latach poprzednich, służbę pełniło więcej patroli, szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. Funkcjonariusze kierowali ruchem, pomagali kierowcom poruszać się w okolicach nekropolii, wskazywali miejsca parkingowe.

Policjantów nie zabrakło również na drogach krajowych i wojewódzkich, szczególnie podczas wyjazdów na święta oraz powrotów. Funkcjonariusze sprawdzali m.in. prędkość, stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących.

W czasie akcji w województwie lubelskim doszło łącznie do 14 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, zaś 15 osób zostało rannych. Do śmiertelnego wypadku doszło wczoraj (3 listopada) po południu w Zagrodach (pow. biłgorajski). Kierujący seatem potrącił na przejściu 35-letniego mężczyznę. Niestety, pieszy zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

W tych dniach odnotowano także ponad 200 kolizji drogowych i zatrzymano ponad 70 nietrzeźwych kierujących.

Z ogólnej liczby 14 wypadków – w sześciu – brali udział piesi, z kolei trzy wypadki zostały spowodowane przez nietrzeźwych kierujących.

W minionym roku podczas pięciodniowej akcji policjanci odnotowali również 14 wypadków, w tym jeden śmiertelny. 15 osób odniosło obrażenia.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA