REKLAMA
,
Żniwowanie na Maczułach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Powrót do tradycji i promocja lokalnej kultury czyli „Żniwowanie na Maczułach”. W niedzielę, 18 lipca, zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie kulturalne nad malowniczy Zalew Maczuły.

Reklama

Już w najbliższą niedzielę, 18 lipca, o godz. 16:00 Województwo Lubelskie, Wójt Gminy Leśniowice oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Horodyska i Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach zapraszają na wyjątkowe wydarzenie kulturalne nad malowniczy Zalew Maczuły.

„Żniwowanie na Maczułach” to fabularyzowane widowisko, w ramach którego członkowie KGW odtworzą dawne obyczaje, jakie towarzyszyły zbiorom zboża. Wcielając się w rolę żniwiarzy, w tradycyjnych strojach, ze starym sprzętem, pieśniami żniwnymi i przy muzyce ludowych grajków, zaprezentują obrzęd żęcia kłosów i układania snopków. Swoich sił w koszeniu kosą i wiązaniu powróseł będą mogli spróbować także widzowie. Dla odważnych przewidziano konkurs na najładniejszy snopek. Do wygrania „swojskie” nagrody.

Koła gospodyń wiejskich z gminy Leśniowice przygotują też stoiska z tradycyjnymi potrawami; nie zabraknie również wyrobów rękodzielniczych. Zwieńczeniem wydarzenia będą występy zespołów ludowych i folklorystycznych. Na scenie Kumowianki, Rakołupianki oraz zespół Cuda Wianki.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Dzikie jabłka, który pojawi się w ramach projektu „Tradycja na żywo – żywa tradycja” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Kultura ludowa i tradycyjna.

Zapraszamy, wstęp wolny!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA