REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Żniwowanie na Maczułach
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Powrót do tradycji i promocja lokalnej kultury czyli „Żniwowanie na Maczułach”. W niedzielę, 18 lipca, zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie kulturalne nad malowniczy Zalew Maczuły.

Reklama

Już w najbliższą niedzielę, 18 lipca, o godz. 16:00 Województwo Lubelskie, Wójt Gminy Leśniowice oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Horodyska i Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach zapraszają na wyjątkowe wydarzenie kulturalne nad malowniczy Zalew Maczuły.

„Żniwowanie na Maczułach” to fabularyzowane widowisko, w ramach którego członkowie KGW odtworzą dawne obyczaje, jakie towarzyszyły zbiorom zboża. Wcielając się w rolę żniwiarzy, w tradycyjnych strojach, ze starym sprzętem, pieśniami żniwnymi i przy muzyce ludowych grajków, zaprezentują obrzęd żęcia kłosów i układania snopków. Swoich sił w koszeniu kosą i wiązaniu powróseł będą mogli spróbować także widzowie. Dla odważnych przewidziano konkurs na najładniejszy snopek. Do wygrania „swojskie” nagrody.

Koła gospodyń wiejskich z gminy Leśniowice przygotują też stoiska z tradycyjnymi potrawami; nie zabraknie również wyrobów rękodzielniczych. Zwieńczeniem wydarzenia będą występy zespołów ludowych i folklorystycznych. Na scenie Kumowianki, Rakołupianki oraz zespół Cuda Wianki.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Dzikie jabłka, który pojawi się w ramach projektu „Tradycja na żywo – żywa tradycja” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Kultura ludowa i tradycyjna.

Zapraszamy, wstęp wolny!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama