REKLAMA
,
Znów będziemy kibicować Tour de Pologne
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

30 lipca na trasę wyruszą uczestnicy kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. Podobnie jak w roku ubiegłym, będą rywalizować również w Miasto Chełm. Tu rozpocznie się drugi etap zmagań. Czekacie?

Reklama

79. Tour de Pologne rozpocznie się 30 lipca i potrwa 7 dni. Walka o zwycięstwo będzie toczyła się od etapu otwierającego w Kielcach, a zwycięzcę poznamy już tradycyjnie w Krakowie. Dziś trudno typować, kto sięgnie po trofeum, ale kibiców czeka mnóstwo emocjonujących momentów. Tour de Pologne odwiedzi województwa świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie i małopolskie.

Chełmian najbardziej pewnie zainteresuje drugi etap wyścigu, 31 lipca. Ten dzień rozpocznie się w Chełmie, a cały etap rozstrzygnie się na Lubelszczyźnie. Na trasie będą do zdobycia trzy premie lotne. Pierwsza w Hrubieszowie, druga w Tomaszowie Lubelskim i ostatnia w Szczebrzeszynie. Po drodze zaplanowano jeszcze dwie premie górskie IV kategorii. Podjazd w Michałowie-Kolonii i zaraz po niej kolejna wspinaczka po premię w Sabaudii. Zawodnicy wjadą na linię mety w Zamościu, gdzie będą mieli do pokonania blisko 9-kilometrową rundę miejską.

Pracujemy pełną parą – mówi Czesław Lang i dodaje – z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej startu kolejnej edycji. Ogłosiliśmy już trzy dzikie karty i oprócz drużyn World Tourowych, wystartują u nas także Alepcin-Fenix, Team Novo Nordisk oraz Reprezentacja Polski. W najbliższym czasie ogłosimy jeszcze dwie dzikie karty, które na pewno zainteresują polskich kibiców. Jedna z drużyn pochodzi z Hiszpanii i dokładnie po 10 latach powrócą na Tour de Pologne.

Warto wiedzieć, że na początku kwietnia br. Czesław Lang odebrał nagrodę przyznaną mu przez ONZ.

Ta nagroda to duma, zaszczyt, ale i potwierdzenie tego, że praca, którą wykonuję z moim zespołem i partnerami ma sens – powiedział Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Znamy także hasło przewodnie tegorocznego wyścigu, które jest aktem solidarności z Ukrainą. 79. Tour de Pologne przejedzie przez Polskę pod hasłem „Wyścig dla pokoju”. Organizatorzy chcą w ten sposób podkreślić, że sport łączy i przynosi pozytywne wartości. Dzięki popularności wyścigu wierzą, że to przesłanie pójdzie dalej w świat.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Ile Chełm za to zapłaci i czy sądzicie, że to będzie opłacalny interes dla Chełma?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA