REKLAMA
,
Znów zakwitną łąki
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Łąka kwietna na pewno pojawi się wzdłuż ulicy 15 sierpnia w Chełmie. Drugi rok z rzędu miasto zdecydowało się na zastąpienie trawy łąkami kwietnymi. Sprawdź, gdzie jeszcze?

Reklama

Pierwsze prace pod zakładanie łąk kwietnych w mieście już się rozpoczęły. Kwiaty zostaną zasiane m.in. wzdłuż ul. 15 sierpnia (na zdjęciu). I będzie to prawdopodobnie najdłuższa łąka w Chełmie. 

Wysiew specjalnej mieszanki zaplanowano także w innych miejscach. Łąki kwietne ozdobią m.in. zjazd ślimakowy z wiaduktu, osiedle Zachód przy TBS oraz okolice Chełmskiego Parku Wodnego. 

Łąki kwietne, zamiast trawników, po raz pierwszy pojawiły się w Chełmie rok temu. Samorząd uznał, że takie rozwiązane to korzyści estetyczne (wyglądają pięknie), ekonomiczne (nie trzeba ich kosić) i przyrodnicze (minimalizują skutki suszy). Łąki wyrosły więc m.in. na rondach, w pasach zieleni rozdzielających jezdnie czy w Parku na Górze Chełmskiej. 

Dla sprawiedliwości przypominamy, że projekt stworzenia łąk kwietnych w mieście jako pierwsi zgłosili członkowie Stowarzyszenia Inicjatywa Obywatelska „Nasz Chełm”. To był ich pomysł do Budżetu Obywatelskiego. 

Łąka to miejsce pełne życia, kolorów, zapachów i dźwięków – uzasadniała wówczas Joanna Bielecka, prezes Stowarzyszenia. – Dostarcza pozytywnych wrażeń estetycznych i daje możliwość obcowania z naturą, nawet w środku miasta. 

Cieszymy się, że miasto w tym roku wraca do tego pomysłu.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA