REKLAMA
,
Zobacz w dziecku geniusza
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ruszyły zgłoszenia do trzeciej edycji konkursu matematycznego „Puchacz Piotr”. To konkurs dla uczniów klas 1-3. Do 15 marca br. szkoły podstawowe z Chełma mogą dołączyć do rywalizacji.

Reklama

„Puchacz Piotr” to konkurs organizowany przez Centra Nauczania MathRiders, który skierowany jest do uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Udział w nim jest szansą na rozwinięcie dotychczasowych  umiejętności, a także zmierzenie się z nowymi wyzwaniami matematycznymi. Corocznie bierze w nim udział około 5 tysięcy dzieci. Patronat nad przedsięwzięciem objął Mazowiecki Kurator Oświaty.

– Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród dzieci rozpoczynających swoją karierę szkolną – mówi organizator konkursu Małgorzata Grymuza z MathRiders Polska. – W pełni finansujemy całe przedsięwzięcie, ponieważ chcemy dać uczniom równe szanse na zmierzenie się z tym przedmiotem i zaprezentowanie własnych umiejętności. Na wszystkich etapach uczestnicy muszą udzielić pisemnej odpowiedzi na pytania otwarte. Poziom zadań został dostosowany do wieku dzieci, jednakże może wykraczać poza podstawę programową, obowiązującą w szkołach.

Szkoły z Chełma mogą zgłosić swój udział w konkursie „Puchacz Piotr” do 15 marca br. W tym celu należy przesłać formularz zawierający: nazwę i dokładny adres szkoły z telefonem i adresem e-mail, imię i nazwisko dyrektora szkoły, imię i nazwisko szkolnego opiekuna konkursu oraz jego e-mail. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: lubiematematyke@vp.pl.

Tegoroczna edycja konkursu została podzielona na dwa etapy: szkolny oraz międzyszkolny powiatowy. Całe przedsięwzięcie odbędzie się od 9 kwietnia do 2 czerwca 2018 roku. Udział uczniów w rywalizacji jest bezpłatny, a na finalistów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. zestawy klocków LEGO, aparaty cyfrowe, gry matematyczno-logiczne oraz vouchery na bezpłatne kursy nauki matematyki w Centrach Nauczania MathRiders.

– Dzięki takim inicjatywom wspieramy rozwój najmłodszych i odkrywamy ich talenty matematyczne tak wcześnie, jak to tylko możliwe. To wyraz naszej misji, którą realizujemy w placówkach MathRiders. Już od najmłodszych lat chcemy pokazać dzieciom, jak fascynujący jest świat matematyki. Wierzymy, że każdy z nich zechce go poznać, bez względu na dotychczasowe oceny w szkole czy stresujące doświadczenia z przeszłości. Właściwy sposób przekazywania wiedzy może sprawić, że nauka stanie się dla dzieci przygodą i zabawą, a nie przykrym obowiązkiem – dodaje Małgorzata Grymuza.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA