REKLAMA
,
Jeszcze tydzień na zgłaszanie projektów do chełmskiego BO
Ostatni moment na zgłaszanie projektów do chełmskiego BO
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zaledwie 38 propozycji osiedlowych do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego wpłynęło dotychczas do urzędu miasta. To naprawdę niewiele. Termin upływa 10 lipca.

Zaledwie 11 projektów ogólnomiejskich oraz 38 projektów osiedlowych wpłynęło do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego do urzędu miasta. To naprawdę niewiele. A termin upływa w piątek, 10 lipca. Mamy więc jeszcze chwilę na skompletowanie naszych projektów. Trzeba pamiętać, że do podziału w przyszłym roku mamy 2,5 mln złotych. Naprawdę szkoda gdybyśmy ich nie wykorzystali na potrzeby naszych osiedli.

Reklama

Warto zajrzeć na stronę prezentującą projekty wykonane z budżetów obywatelskich na lata 2018 i 2019 (szkoda, że ​​nie ma również wcześniejszych edycji). Zobaczcie, jak wiele możecie zrobić dzięki zaangażowaniu mieszkańców. Może to zachęci was skadania swoich propozycji. Nie może być tak jak przed rokiem kiedy to, z niektórych osiedli  nie trafiał do realizacji nawet jeden projekt!

Wydaje się, ze mieszkańcy po kilku edycjach budżetu obywatelskiego, przestali wierzyć w jego skuteczność i przejrzystość. Jednak obowiązujący teraz regulamin – chociaż ciągle niedoskonały – jest krokiem w dobrym kierunku. Dobrze, że radni i urzędnicy miejscy podjęli filmową próbę zachęcania chełmian do aktywności obywatelskiej. Brakuje natomiast szerszej akcji edukacyjno-promocyjnej.

Jak zgłaszać projekty

Wniosek dotyczący danego osiedla może zgłosić wyłącznie jego mieszkaniec. Zanim to zrobi, musi zdobyć dla niego poparcie sąsiadów. Formalnie musi być to co najmniej dwie osoby. W praktyce jednak wystarczy pozyskać podpis jednej osoby – drugą jest sam autor projektu. Podpisy można zebrać przy użyciu znanej już chełmianom platformy internetowej Budżetu Obywatelskiego Miasta Chełm .

Dokumenty konieczne do złożenia wniosku znajdziecie tutaj.
Zgodnie z obowiązującym  regulaminem Budżetu Obywatelskiego   projekty osiedlowe i ogólnomiejskie mogą być „twarde” (inwestycyjne), jak i miękkie (kulturalne czy społeczne).
Prawo do udziału w głosowaniu mają wszyscy mieszkańcy naszego miasta znajdujący się w rejestrze wyborców oraz młodzi ludzie, którzy ukończyli 16 lat. Regulamin przewiduje też, że do listy uprawnionych – po złożeniu stosownego dokumentu – będzie można się dopisać. Każdy z nas będzie mógł zagłosować na dwa projekty dla swojego osiedla i na dwa projekty ogólnomiejskie.

Zachęcamy

do dzielenia się z nami, a za naszym pośrednictwem z mieszkańcami Chełma, waszymi pomysłami i projektami. Będziemy o nich możliwie szeroko informować i zachęcać do udziału w głosowaniu.

***

Swoje wsparcie w przygotowaniu wniosków lub dodatkowych wyjaśnień tradycyjnie deklaruje  Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Nasz Chełm” (jesienią pomagaliśmy wspólnie promować Wasze projekty). Wystarczy napisać mail: naszchelm2014@gmail.com.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
Zapal znicz dla medyka
Zapal znicz dla medyka
REKLAMA