REKLAMA
,
Zostań wolontariuszem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chcesz wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy? Właśnie trwa rejestracja wolontariuszy.

Reklama

Zarejestrowany już został chełmski sztab WOŚP. Czternasty rok z rzędu rolę koordynatora sprawować będzie w naszym mieście Automobilklub Chełmski. W sztabie rozpoczęły się już przygotowania do wielkiego finału, m.in. ruszyło przyjmowanie zgłoszeń wolontariuszy.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku, a przyświecać mu będzie hasło: Pomaganie jest dziecinnie proste.
Celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Cele WOŚP można wspierać w różny sposób. Jednym z nich jest wolontariat. Rejestracja wolontariuszy już trwa. Można samodzielnie zarejestrować się na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl lub zgłosić się bezpośrednio do chełmskiego sztabu, który ma siedzibę w sklepie Metro przy ul. Pijarskiej 5.

Trzeba przy tym wiedzieć, że za zbieranie wolontariuszy odpowiedzialny jest szef sztabu i to on decyduje, z kim będzie pracował. Sztaby mają ograniczoną pulę wolontariuszy, co bardzo często oznacza, iż nie wszyscy chętni zostaną przyjęci.

Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się ze stroną Orkiestry, a zwłaszcza informacjami przeznaczonymi dla wolontariuszy oraz Regulaminem Wolontariusza.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA