REKLAMA
,
Zrekrutują cię mobilnie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mobilny Zespół Rekrutacyjny to nowy pomysł na zwiększenie szeregów Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wstąpienie do WOT jest teraz jeszcze łatwiejsze.

Specjalnie przeszkoleni Terytorialsi – rekruterzy wyszukają kandydatów do terytorialnej służby wojskowej i pomagają im we wszelkich formalnościach. Jest to nowy, pilotażowy projekt rekrutacyjny WOT, który ma ułatwić i skrócić proces naboru.

Reklama

Sami wszystko załatwią

Pandemia sprawiła, że wstrzymano nabór do WOT. Teraz znów można do nich wstąpić. W 2 LBOT jest to teraz jeszcze łatwiejsze.
Pracę rozpoczął tu bowiem Mobilny Zespołów Rekrutacyjny. Jego zadaniem jest wyszukiwanie kandydatów do terytorialnej służby wojskowej z województwa lubelskiego, a następnie pilotowanie całego procesu rekrutacyjnego. Rekruterzy poinformują o zasadach pełnienia służby, odpowiedzą na wszystkie pytania, pomogą wypełnić wniosek o powołanie do służby. A nawet – w imieniu kandydata – złożą dokumenty w Wojskowej Komendzie Uzupełnień.

– Rekruterzy działają w powiatach, z których pochodzą, w społecznościach, które dobrze znają, aby skuteczniej docierać do najbardziej zainteresowanych służbą w WOT. Naszym zadaniem będzie również pomaganie osobom, które chcą wstąpić w nasze szeregi, ale nie mają czasu lub możliwości, aby dopełnić formalności w wojskowych komendach uzupełnień. Będziemy sprawować pieczę nad kandydatami aż do czasu złożenia przez nich przysięgi wojskowej – mówi ppor. Damian Duda, szef Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego LBOT.

Koncepcja rodem z USA

Koncepcja utworzenia Mobilnych Zespołów Rekrutacyjnych jest częściowo wzorowana na modelu stosowanym w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, w Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich. Ważne są również dotychczasowe doświadczenia WOT, które pokazują, że najlepszymi rekruterami są sami Terytorialsi, a co drugi żołnierz WOT przychodzi do służby terytorialnej zachęcony przez innych żołnierzy OT.

Możesz skontaktować się z Mobilnym Zespołem Rekrutacyjnym 2 LBOT:

– ppor. Damian Duda – Szef Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego 2 LBOT (miasto i powiat Lublin); e-mail: damian.duda@wot.ron.mil.pl; tel. 726 022 730,
– kpr. Marek Chęć – 24 batalion lekkiej piechoty (miasto i powiat Chełm, powiaty: włodawski, świdnicki, krasnostawski, łęczyński); e-mail: marek.chec@wot.ron.mil.pl; tel. 887 335 488,
– kpr. Mariola Klimowicz-Dobrowolska – 25 batalion lekkiej piechoty (miasto i powiat Zamość, powiaty: janowski, biłgorajski, tomaszowski, hrubieszowski); e-mail: mariola.klimowicz@wot.ron.mil.pl; tel. 887 704 217;
– ppor. Konrad Dziekanowski – 21 batalion lekkiej piechoty (powiat lubelski, lubartowski); e-mail: konrad.dziekanowski@wot.ron.mil.pl; tel. 727 019 089;
– ppor. Artur Rumiński – 22 i 23 batalion lekkiej piechoty (miasto i powiat Biała Podlaska, powiaty: bialski, łukowski, parczewski, rycki, puławski, opolski, kraśnicki); e-mail: artur.ruminski@wot.ron.mil.pl; tel. 887 410 753.

Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA