REKLAMA
,
Zrekrutują cię mobilnie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mobilny Zespół Rekrutacyjny to nowy pomysł na zwiększenie szeregów Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wstąpienie do WOT jest teraz jeszcze łatwiejsze.

Specjalnie przeszkoleni Terytorialsi – rekruterzy wyszukają kandydatów do terytorialnej służby wojskowej i pomagają im we wszelkich formalnościach. Jest to nowy, pilotażowy projekt rekrutacyjny WOT, który ma ułatwić i skrócić proces naboru.

Reklama

Sami wszystko załatwią

Pandemia sprawiła, że wstrzymano nabór do WOT. Teraz znów można do nich wstąpić. W 2 LBOT jest to teraz jeszcze łatwiejsze.
Pracę rozpoczął tu bowiem Mobilny Zespołów Rekrutacyjny. Jego zadaniem jest wyszukiwanie kandydatów do terytorialnej służby wojskowej z województwa lubelskiego, a następnie pilotowanie całego procesu rekrutacyjnego. Rekruterzy poinformują o zasadach pełnienia służby, odpowiedzą na wszystkie pytania, pomogą wypełnić wniosek o powołanie do służby. A nawet – w imieniu kandydata – złożą dokumenty w Wojskowej Komendzie Uzupełnień.

– Rekruterzy działają w powiatach, z których pochodzą, w społecznościach, które dobrze znają, aby skuteczniej docierać do najbardziej zainteresowanych służbą w WOT. Naszym zadaniem będzie również pomaganie osobom, które chcą wstąpić w nasze szeregi, ale nie mają czasu lub możliwości, aby dopełnić formalności w wojskowych komendach uzupełnień. Będziemy sprawować pieczę nad kandydatami aż do czasu złożenia przez nich przysięgi wojskowej – mówi ppor. Damian Duda, szef Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego LBOT.

Koncepcja rodem z USA

Koncepcja utworzenia Mobilnych Zespołów Rekrutacyjnych jest częściowo wzorowana na modelu stosowanym w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, w Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich. Ważne są również dotychczasowe doświadczenia WOT, które pokazują, że najlepszymi rekruterami są sami Terytorialsi, a co drugi żołnierz WOT przychodzi do służby terytorialnej zachęcony przez innych żołnierzy OT.

Możesz skontaktować się z Mobilnym Zespołem Rekrutacyjnym 2 LBOT:

– ppor. Damian Duda – Szef Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego 2 LBOT (miasto i powiat Lublin); e-mail: damian.duda@wot.ron.mil.pl; tel. 726 022 730,
– kpr. Marek Chęć – 24 batalion lekkiej piechoty (miasto i powiat Chełm, powiaty: włodawski, świdnicki, krasnostawski, łęczyński); e-mail: marek.chec@wot.ron.mil.pl; tel. 887 335 488,
– kpr. Mariola Klimowicz-Dobrowolska – 25 batalion lekkiej piechoty (miasto i powiat Zamość, powiaty: janowski, biłgorajski, tomaszowski, hrubieszowski); e-mail: mariola.klimowicz@wot.ron.mil.pl; tel. 887 704 217;
– ppor. Konrad Dziekanowski – 21 batalion lekkiej piechoty (powiat lubelski, lubartowski); e-mail: konrad.dziekanowski@wot.ron.mil.pl; tel. 727 019 089;
– ppor. Artur Rumiński – 22 i 23 batalion lekkiej piechoty (miasto i powiat Biała Podlaska, powiaty: bialski, łukowski, parczewski, rycki, puławski, opolski, kraśnicki); e-mail: artur.ruminski@wot.ron.mil.pl; tel. 887 410 753.

Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Gospodarcze centrum dla młodych
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
Raport o stanie Chełma
REKLAMA