REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Zrób niespodziankę seniorom
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Jeszcze tylko do soboty, 19 grudnia, mamy okazję dołączyć do akcji “Gwiazdka w Nowinach”. Możemy sprawić, by skromne marzenia podopiecznych Domu Pomocy Społecznej spełniły się.

Stowarzyszenie WeRwA, firma Livioon, Chełmska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji gorąco zapraszają do pomocy w ramach akcji “Gwiazdka w Nowinach”. Dzięki niej mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej otrzymają świąteczne upominki.

Terapeutki z DPS w Nowinach dyskretnie wypytały swoich podopiecznych o ich świąteczne marzenia. W ten sposób powstała lista przedmiotów, które sprawią, że najbliższe święta będą dla nich przyjemniejsze. To nie są wielkie marzenia. Wśród rzeczy, o których myślą seniorzy są słodycze, herbata, kawa, skarpety, kubki (w tym tzw. niekapki), poduszki-jaśki, koce, kalendarze ścienne oraz czapki, szaliki dla kobiet i mężczyzn. Szczegółową “listę zamówień” można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Jedynym wymogiem jest to, by wszystkie przedmioty były nowe lub bez żadnych oznak użytkowania.

Organizatorzy zwracają się z wielką prośbą o przekazanie tych prezentów i spełnienie marzeń seniorów. W DPS w Nowinach przebywa teraz około 200 pensjonariuszy, więc potrzeby są duże.

Skarpety, kubek, herbata czy słodycze to dla większości osób prozaiczne przedmioty codziennego użytku. Jednak dla wielu pensjonariuszy domów pomocy społecznej to wymarzone prezenty pod choinkę. Dając tak niewiele, możemy sprawić wiele przyjemności naszym seniorom. Jest to szczególnie ważne w tym smutnym, pandemicznym czasie przedświątecznym. Pokażmy, że pamiętamy o Nich – zachęcają organizatorzy akcji.

Dary można przekazywać do soboty 19 grudnia włącznie. Przyjmują je:
– Ośrodek Informacji Turystycznej przy ul. Lubelskiej 63,
– hotel Stadion przy ul. I Pułku Szwoleżerów 15a,
– Chełmska Biblioteka Publiczna przy ul. Partyzantów 40
– filie ChBP przy Nadrzecznej 5, Zachodniej 31 i 11 Listopada 4.

W sprawach akcji można się kontaktować z Jolantą Malinowską tel. 505 012 782 i Grzegorzem Gorczycą tel. 502 342 117.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*