REKLAMA
,
ZUS kończy wysyłkę trzynastek
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Prawie 9 mld zł trafiło już do emerytów i rencistów z tytułu tzw. trzynastego świadczenia. Do wypłaty zostały jeszcze trzynastki dla osób, które pobierają świadczenia i zasiłki przedemerytalne – w sumie około 111 mln zł.

Reklama

Jednorazowe świadczenia pieniężne trafiły do zainteresowanych w terminie płatności majowej emerytury lub renty. Terminy wypłat w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych to 1, 5, 6, 10, 15, 20 oraz 25 dzień miesiąca. 25 maja wypadła sobota, więc ostatnie trzynastki wpłynęły na konta emerytów i rencistów już dzień wcześniej. W sumie ZUS wypłacił blisko 8,3 mln trzynastych świadczeń na kwotę 8,9 mld zł brutto.

Do wypłaty zostały jeszcze trzynastki dla osób pobierających świadczenia przedemerytalne i zasiłki przedemerytalne. Dla tych klientów terminem płatności jest 1 czerwca. To dzień wolny od pracy, dlatego trzynastki trafią do tych osób najpóźniej w piątek (do 31 maja). W województwie lubelskim świadczenia i zasiłki przedemerytalne pobiera około 4,9 tys. osób.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych kończy już także wysyłkę decyzji o przyznaniu jednorazowego świadczenia pieniężnego. Do piątku korespondencja powinna dotrzeć do każdego, kto otrzymał trzynastkę.

ZUS przypomina, że do jednorazowego świadczenia pieniężnego mają prawo osoby, które na 30 kwietnia 2019 r. miały prawo do wypłaty m.in. emerytury, renty, świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego – wyjaśnia  Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
Raport o stanie Chełma
Aleja 3 Maja w remoncie
Aleja 3 Maja w remoncie
REKLAMA