REKLAMA
,
ZUS otwarty w sobotę dla lekarzy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Chełmie zaprasza lekarzy na nietypową „Białą Sobotę”. Nietypową, bo dotyczącą elektronicznych zwolnień lekarskich.

Reklama

W sobotę 19 maja, od godziny 9 do 13 lekarze będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji dotyczących e-zwolnień lekarskich.

Każdego zainteresowanego medyka przygotujemy kompleksowo do wystawiania elektronicznych zwolnień. Założymy mu profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i pomożemy w uzyskaniu bezpłatnego certyfikatu ZUS, którym można podpisywać e-zwolnienia. Pokażemy, jak prawidłowo wystawić elektroniczne zwolnienie, anulować je w przypadku pomyłki oraz jak zaktualizować dane lekarza w systemie – zachęca Ewa Węgrzyn z Oddziału ZUS w Biłgoraju.

Jeśli lekarz chciałby podczas konsultacji otrzymać certyfikat ZUS, powinien wziąć ze sobą pendrive albo laptopa z dostępem do internetu. Potrzebny będzie również dowód tożsamości. Chełmski ZUS mieści się przy al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 8.

Instytucja przypomina, że lekarze mogą również skorzystać z grupowych szkoleń dotyczących wystawiania e-zwolnieniach. Najbliższe odbędą się w Chełmie 17 maja i 14 czerwca. Szczegółowy harmonogram znajdziecie na stronie www.zus.pl w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”.

Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA) działają od początku 2016 roku, obok papierowych druków zwolnień. Natomiast od 1 lipca tego roku będą obowiązywać wyłącznie zwolnienia elektroniczne. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA