REKLAMA
,
ZUS wznawia sanatoria
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Od 4 sierpnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia działalność swoich ośrodków rehabilitacyjnych. Pojedziesz do sanatorium pod warunkiem, że nie masz wirusa.

Reklama

We wtorek (4 sierpnia) ZUS wznawia kierowanie ubezpieczonych na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej. Działalność zusowskich sanatoriów była zawieszona w związku z pandemią.

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił swoje uzdrowiska wcześniej, bo już 15 czerwca. Teraz swoje ośrodki uruchamia także ZUS. Pierwsze zawiadomienia o skierowaniu na rehabilitację leczniczą zakład już wysłał. Skorzystają z niej najpierw te osoby, którym w najbliższym czasie kończy się świadczenie.

Osoby skierowane na rehabilitację w systemie stacjonarnym, czyli na całodobowy pobyt w ośrodku, będą musiały obowiązkowo przejść test w kierunku SARS-CoV-2. Gdy tylko dostaną z ZUS zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą, będą musiały skontaktować się ze wskazanym ośrodkiem rehabilitacyjnym, który poinformuje o wystawionym zleceniu na badanie.

Pojedziesz, jeśli nie masz koronawirusa

Warunkiem przyjęcia na turnus jest negatywny wynik testu. Badanie jest bezpłatne, a trzeba je wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu.
Ośrodek telefonicznie poinformuje o wyniku testu. Listę punktów pobrań można znaleźć pod adresem: https://pacjent.gov.pl/punkty-pobran. W Chełmie taki punkt działa przy szpitalu. Z planowaniem podróży należy powstrzymać się do momentu, w którym ośrodek poinformuje o negatywnym wyniku testu.

Ważne:  jeśli nie możemy skorzystać z rehabilitacji, trzeba o tym szybko poinformować ZUS. Ważne jest także, by obowiązkowo informować ośrodek rehabilitacyjny o aktualnym numerze telefonu. Na turnus należy zabrać ze sobą środki ochrony osobistej – rękawiczki, maseczki lub przyłbice.

Ambulatoryjnie bez testu

Osoby skierowane na rehabilitację w systemie ambulatoryjnym, czyli takie które dojeżdżają na nią codziennie w wyznaczonych godzinach, nie wykonują testu w kierunku SARS-CoV-2.

Uwaga: osoby, które przebywają na kwarantannie albo w izolacji lub przebywające z taką z osobą w warunkach domowych, nie mogą zgłosić się  do ośrodka.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA