REKLAMA
,
ZUS zmienia organizację pracy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Od  lipca pracownicy wydziału świadczeń emerytalno-rentowych Inspektoratu ZUS w Chełmie będą podlegać bezpośrednio Oddziałowi ZUS w Biłgoraju. W obsłudze klientów reorganizacja będzie prawie niezauważalna – zapewnia instytucja.

Reklama

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zmienia organizację pracy w emeryturach i rentach. Uspokaja jednak mieszkańców regionu: klienci nadal będą obsługiwani tam, gdzie dotychczas, czyli blisko miejsca zamieszkania.

Zmiany w wewnętrznej strukturze organizacyjnej obejmą od 1 lipca wydziały świadczeń emerytalno-rentowych w inspektoratach ZUS: w Chełmie, Zamościu, Tomaszowie Lubelskim i Hrubieszowie. Pracownicy tych wydziałów będą podlegać bezpośrednio Oddziałowi ZUS w Biłgoraju, który jest jednostką nadzorującą dla wymienionych inspektoratów.

Miejsca pracy zostaną zachowane. Pracownicy ZUS z Chełma oraz pozostałych inspektoratów w regionie nadal będą świadczyć pracę w siedzibach swoich inspektoratów i tam obsługiwać interesantów.

W obsłudze klientów reorganizacja będzie prawie niezauważalna – zapewnia Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim. – Na decyzjach o emeryturach i rentach pojawią się co prawda pieczątki Oddziału ZUS w Biłgoraju, ale kompleksowa obsługa spraw emerytów i rencistów nadal będzie realizowana w ich dotychczasowych placówkach.

Zmiany w strukturze mają ułatwić zarządzanie zespołem. 

Podobne zmiany organizacyjne objęły już w Oddziale ZUS w Biłgoraju obszar zasiłków (pod koniec 2018 roku), a także komórki realizacji dochodów (w styczniu tego roku). Do końca tego roku mają być wprowadzone we wszystkich inspektoratach ZUS w Polsce.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA