REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Zwolnienia w chełmskim PGE?
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Odpowiadamy na sygnały czytelników, jednocześnie rozwiewamy wątpliwości i plotki, dotyczące likwidacji chełmskiego oddziału Polskiej Grupy Energetycznej. Coraz częściej dało się słyszeć krążące komentarze na temat domniemanych zwolnień i przenosin pracowników do Rzeszowa i Zamościa. 

W skład grupy kapitałowej PGE wchodzi m.in. PGE Dystrybucja S.A z siedzibą w Lublinie oraz PGE Obrót S.A. Sama kwestia ewentualnych zwolnień w rejonie może dotyczyć właśnie tych spółek. Informację zdecydowanie zdementowano w zamojskim oddziale PGE Dystrybucji.

– Nigdy nie słyszałam podobnych komentarzy, jeżeli jednak cokolwiek miałoby dotyczyć naszych rejonów, zostałabym o tym poinformowana – komentuje Anna Szuper, specjalista ds. komunikacji.

Do kwestii likwidacji ośrodka i ewentualnych zwolnień ustosunkował się również  zamojski oddział PGE Obrót. W oficjalnym oświadczeniu wystosowanym przez  Agnieszkę Szczekalę, Kierownik Zespołu Komunikacji Zewnętrznej i Wewnętrznej, czytamy, że: “PGE Obrót S.A. nie planuje zwolnień pracowników z Chełma oraz zmiany ich lokalizacji pracy”.

O rozmowę poprosiliśmy także pracownika chełmskiego oddziału PGE Dystrybucji, który prosił o anonimowość. Według jego relacji temat zwolnień przywoływany jest dosyć często, w szczególności, kiedy stale tworzone są nowe systemy informatyczne. Innowacyjne technologie i informatyzacja oddziałów wypierają pracowników na rzecz komputerów. Jednocześnie zmniejszają się koszty pracy. Problem zwolnień miał także powrócić wraz z utworzeniem Centrum Usług Wspólnych i ewentualnych przenosin pracowników do Lublina i Zamościa. Dziś już wiemy, że Marek Woszczyk, szef Polskiej Grupy Energetycznej, zrezygnował z prac nad projektem CUW.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*