REKLAMA
,
Życie Jezusa w rzeźbie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ciekawą wystawę przygotowuje Muzeum Ziemi Chełmskiej. Od piątku będzie można oglądać sceny z życia Jezusa w pracach rzeźbiarskich Romana Śledzia.

Reklama

Zapraszamy na wernisaż wystawy ECCE HOMO. Oto Człowiek. Roman Śledź – retrospektywa. Historia życia Jezusa Jego męczeńskiej śmierci w rzeźbie.
Roman Śledź
to artysta ludowy, który mieszka w Malinówce (gmina Sawin) i rzeźbi głównie sceny biblijne. Jego wyjątkowy talent został dostrzeżony już podczas pierwszych prób rzeźbiarskich pod koniec lat 60. XX wieku. Ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju, ale także w Niemczech, USA, Włoszech. Otrzymał Nagrodę im. Brata Alberta za twórczość religijną (1979) oraz Nagrodę im. Oskara Kolberga za zasługi dla kultury ludowej (2002).

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 11 maja, o godz. 15, w sali muzeum przy ul. Św. Mikołaja 4. Ekspozycja będzie czynna do 30 czerwca br.

 

Napisz komentarz
 • Zapowiada sie interesująca wystawa jako że eksponaty pochodzą ze zbiorów zagranicznych (Niemcy) nie prezentowanych dotychczas w Polsce.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA