Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

29. finał WOŚP w Chełmie. PROGRAM

Kalendarz Anna Wesołowska
29. finał WOŚP w Chełmie. PROGRAM

W niedzielę 31 stycznia w całej Polsce, a także w w wielu krajach świata, zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku to “Finał z głową”, a więc wspieramy dziecięcą laryngologię. Zobacz, co się będzie działo w Chełmie.

W niedzielę chełmskimi ulicami przemierzać będzie z puszkami ponad 200 wolontariuszy. To młodzież skupiona w sztabach Automobilklubu Chełmskiego oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie.
Głównymi sponsorami chełmskiej Orkiestry są firmy: AZART Jana Kwiatkowskiego i MELIX Zbigniewa Milewskiego. A organizatorzy zapraszają na cztery główne wydarzenia.

Licytacje na antenie

Na antenie lokalnej rozgłośni Bon Ton Radio licytacje ruszyły już w piątek. Ostatnia odbędzie w finałową niedzielę w godz. 10:00-14:00.
Do wylicytowania są m.in. prestiżowe złote serduszka, kursy na prawo jazdy, przeloty śmigłowcem i paralotnią, limitowane fotele, bilety na mecze piłkarskie, vouchery na tatuaż, gadżety WOŚP, masaż i seans saunowy, piłki z autografami najlepszego polskiego koszykarza Marcina Gortata i legendy hiszpańskiej piłki nożnej Carlesa Puyola, a także okulary Jurka Owsiaka.

W ciepłych klimatach

Kolędy, piosenki folkowe oraz klimatyczne przeboje po polsku i ukraińsku w wykonaniu Haliny Mysakowskiej i Liudmyły Prochko. Taki koncert zapowiada się na sobotę (30 stycznia), o godz. 18:00.  Będzie można go zobaczyć na profilu Stowarzyszenia WeRwA na Facebooku.
Artystki zaśpiewały koncert w ramach festiwalu „Cały świat to jeden wielki Chełm” i spotkał się z wielkim zainteresowaniem.
Warto dodać, że każdy może być autorem play listy tego koncertu i zamówić sobie piosenkę – szczegóły na profilu Stowarzyszenia WeRwA.

Konwój pozytywnej energii z Galerią Chełm

To już wydarzenie planowane na wielki finał WOŚP. W niedzielę (31 stycznia) uczestnicy mogą liczyć m.in. na muzykę, piętrowy autobus, fajne samochody, gry z nagrodami, licytacje, konkursy i wiele innych atrakcji.
Znajdziemy je w czterech punktach miasta:
– godz. 12:00 Galeria Chełm,
– godz. 13:00 plac PZM ul. Strażacka 4,
– godz. 13:45 plac przy ChSM ul. Lwowska 51,
– godz. 14:30 plac przy hotelu Lwów ul. 11 Listopada 2,
– na zakończenie o godz. 15:30 Galeria Chełm.
Do poszczególnych “przystanków” lepiej wybrać się na czas. W każdy bowiem punkcie konwój będzie tylko 30-40 minut.

Rockandrollowe głowy dla WOŚP

Pod takim hasłem zagrają rockowe zespoły na wielki finał WOŚP w Chełmie. Niepowtarzalny koncert zobaczymy nie wychodząc z domu. Początek w niedzielę (31 stycznia), o godz. 17:00.  Transmisja na facebookowym koncie Chełmskiego Domu Kultury i na YouTube.
Zagrają: ECLECTIC-musicSkutek UbocznyBimber Boys, Koshyki i legendarna RDZA.
W przerwach w „Studio pod palmami” będziemy się spotykać z Dominiką Soroczyńską-Ogórek i Jarkiem Lackowskim oraz zaproszonymi gośćmi.
Na zakończenie zaś organizatorzy zaplanowali symboliczne „Światełko do Nieba”. Oczywiście nie będzie to pokaz fajerwerków, z których chełmski sztab zrezygnował już kilka lat temu, ze względu na dobrostan zwierząt.
Więcej informacji znajdziecie na stronie chełmskiego sztabu WOŚP.

Żeby było bezpiecznie

Jak co roku o zapewnienie porządku podczas finału zatroszczą się policjanci i strażnicy miejscy. Funkcjonariusze zwracać będą uwagę m.in. na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione. Zadbają też o bezpieczeństwo kwestujących. 

Jak rozpoznać wolontariusza WOŚP? Każdy ma identyfikator ze zdjęciem, numerem i adresem. Skarbonki na datki są oklejone banderolami Fundacji WOŚP. Przy otworze do wrzucania pieniędzy jest ten sam numer, który kwestujący ma na identyfikatorze.
Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki.

Jeśli będziemy mieli podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP, posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, można skontaktować się z policją lub strażą miejską.

Policjanci proszą również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań, które mogą zagrażać bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach.

Porady dla wolontariuszy. Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach: w centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony; głównych ciągach komunikacyjnych; miejscach dobrze oświetlonych, objętych monitoringiem, itp.

Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne. Unikajcie zbierania pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej. 
Wracając do Waszego sztabu po zakończeniu zbiórki, poruszajcie się w grupie, korzystajcie z pomocy znajomych czy rodziny.

***

Ograniczenia sanitarne związane z pandemią sprawiły, że ustalony początkowo na 10 stycznia 2021 roku finał Wiejskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został przesunięty na 31 stycznia

To już 29. finał WOŚP. Tym razem towarzyszy mu hasło „Finał z głową”. Zebrane pieniądze zostaną więc przeznaczone na zakupy sprzętu dla dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.